Hra o tróny stráca logiku. Päť bodov, ktoré sa dajú vyčítať posledným častiam

Diváci aj kritici majú pre tvorcov populárneho seriálu po poslednej epizóde mnohé otázky a výčitky.

Hrdina seriálu Jon Snow. Foto – TASR/AP

Varovanie: Článok obsahuje spoilery, nečítajte, ak ste ešte nevideli 6. epizódu 7. série seriálu Hra o tróny.

Z najlepšieho seriálu sa práve stal najhlúpejší. Alebo Dostala sa Hra o tróny na tenký ľad? Aj takéto titulky kritiky dostala naposledy vysielaná šiesta epizóda populárneho seriálu. Ten sa blíži k záveru siedmej série, no čím ďalej, tým viac dej kríva na obe nohy.

Hoci posledná časť bola v USA naživo druhá najsledovanejšia a podľa ankety na IMDB má vcelku slušný rating divákov (druhý najlepší v sérii), mnohí poukazovali na logické chyby v deji, aké sa predtým nestávali. Vox položil tvorcom 27 otázok o poslednej epizóde.

„V seriáli, ktorý je plný drakov a kúziel, je zvláštne, že sú to ľudia, ktorí začínajú pôsobiť nereálne,“ napísal Guardian.

Hra o tróny sa stala takou populárnou aj preto, že bola založená na starostlivo vystavanom príbehu, komplexnosti postáv a nepredvídateľnosti. No v posledných častiach sa stáva seriál príliš hollywoodsky (sedem ľudí odolá armáde, city dvoch hlavných postáv). Čo presne vyčítajú ortodoxní fanúšikovia seriálu?

1. Superrýchly havran

Družina okolo Jona Snowa prišla na skutočný sever uniesť jedného mŕtveho pre kráľovnú Cersei. Skončila obkľúčená armádou mŕtvych a Bielych chodcov na malom ostrove na zamrznutom jazere, na ktorom sa, našťastie pre nich, prepadol ľad. Požiadali o pomoc dračiu kráľovnú, ktorá v tom čase sedela na Dračom kameni ďaleko na juhu.

Družina okolo Jona Snowa obkľúčená na malom ostrove obrovskou armádou mŕtvych. Foto – TASR/AP

Môžeme len hádať, ako rýchlo mrzne ľad v podmienkach za Múrom (asi tam až taká zima nebude, keď družina nepotrebuje ani čiapky). V každom prípade – keď zažmúrite oči, na ostrove nemohli prežiť zimu viac ako pár dní. Rýchlosť, akou príde pomoc, je tak nereálna.

Najmladší Gendry beží ako Forrest Gump, a hoci nikdy predtým nevidel sneh, dokáže nájsť cestu k Východnej hliadke. Odtiaľ pošlú havrana. Autor knižnej predlohy George R. R. Martin kedysi napísal, že Múr je dlhý 300 míľ, z čoho sa dá usudzovať, že od Múru po Dračí kameň je to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |