Denník N

Pakt proti Kotlebovi sa komplikuje, Lunter má problém so SaS pre podporu Smeru

Dohoda o spoločnom postupe proti Kotlebovi je stále v nedohľadne a medzi SaS a Jánom Lunterom je čoraz viac napätia, ktoré môže zneistiť voličov.

Ešte pred letom to vyzeralo tak, že sa po prázdninách traja nefašistickí kandidáti férovo dohodnú a dvaja z nich odstúpia v prospech najsilnejšieho vyzývateľa Mariana Kotlebu. V utorok, teda v posledný deň, keď je možné odovzdať kandidátky, je však všetko inak. Dohoda na odstúpení stále nemá pevný termín, nie je jasné, na základe čoho sa bude z volieb odstupovať a znižuje sa aj šanca, že väčšina voličov slabších kandidátov podporí hlavného protikandidáta neofašistov.

Problém vznikol po tom, ako Smer nečakane podporil podnikateľa Jána Luntera, ktorý by podľa posledného prieskumu agentúry Focus Kotlebu tesne predbehol, a to aj v prípade, že by sa kandidát opozície Martin Klus ani nezávislý kandidát Stanislava Mičev nevzdali.

Lunter podporu Ficovej strany prijal. Odvtedy čelí kritike a zdôrazňuje, že to nie on o podporu Smeru žiadal, ale Smer mu ju ponúkol. Najtvrdšie sa proti Lunterovi ozvala opozičná SaS.

Foto N

Galko vidí kamikadze

„Máme tu problém a jeho riešenie má v rukách práve pán Lunter. Postaviť totiž vedenie SaS spolu s Martinom Klusom na tlačovú besedu a požiadať voličov SaS, aby šli vo voľbách podporiť kandidáta, ktorý má na čele pečiatku Fica, Bugára, Kaliňáka, Richtera a ďalších, je čisté kamikadze.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Marian Kotleba

Župné voľby 2017

Teraz najčítanejšie