Kočner predal byt v Bonaparte a zastrašoval novinára, ktorý o tom napísal

Aktualizované 14:00. – Marián Kočner je obvinený v kauze Gatex a hrozia mu aj ďalšie stíhania. Novinárovi, ktorý sa ho opýtal na Bonaparta, povedal, že ho bude diskreditovať. Kaliňák v tom problém nevidí.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Marián Kočner obvinený z porušovania povinností pri správe majetku už nie je susedom premiéra Roberta Fica v bytovke Bonaparte. Kočner predal luxusný byt manažérovi Prvej stavebnej sporiteľne Erichovi Feixovi. Informoval o tom reportér Aktualít Ján Kuciak.

Keď Kuciak oslovil Kočnera, či zbavovanie sa majetku súvisí s jeho rozsiahlym policajným preverovaním, Kočner sa mu začal vyhrážať.

Povedal mu, že bude „hľadať špinu“ na jeho rodinu a zverejní ju. „Začnem sa špeciálne venovať vám, vašej osobe, vašej matke, vášmu otcovi a vašim súrodencom,“ povedal Kočner Kuciakovi.

Ešte predtým mu povedal, že byt v komplexe Bonaparte bol na predaj 18 mesiacov a „konečne sa našiel záujemca, ktorému nevadia vaše drísty a fabulácie“. Cenu bytu Kočner neprezradil.

„Redakcia Aktuality.sk odmieta akékoľvek formy zastrašovania našich reportérov. A to kýmkoľvek,“ napísal v reakcii na Kočnera šéfredaktor portálu Peter Bardy.

„Chápeme, že naša práca môže prekážať. A to najmä tým, ktorí majú čo skrývať. Ktorým prekáža, keď im vidíte cez prsty. Tým, ktorí sa snažia obohacovať na verejnom majetku, alebo robia veci na hranici zákonnosti – či za touto hranicou. Podobné formy zastrašovania považujeme za hrubý zásah do slobody prejavu a o snahu o cenzúru,“ vyhlásil Bardy.

Minister vnútra Robert Kaliňák v Kočnerových vyhrážkach nevidí problém: „Ktoré vyhrážky máte na mysli? Ja mám z toho vyjadrenia skôr pocit, že sa chce zaradiť ako ďalší novinár do vášho denníka. To je to, čo vy robíte, hľadanie špiny.“

Kaliňák vyhlásil, že pri akcii, ktorú médiá podporovali, účastníci vyzývali na obesenie politikov. „Nepamätám si, že by ste na to nejak reagovali. Myslím, že v porovnaní s týmto je to niekde úplne inde,“ povedal Kaliňák. 

Ministrovi Arpádovi Érsekovi sa zdá Kočnerovo správanie nehorázne. Denník N požiadal o stanovisko generálnu prokuratúru.

Veronika Remišová hovorí, že Kaliňákovo vyjadrenie je nehodné ministra vnútra: „Zdá sa, že pre ministra Kaliňáka sú všetky nekalé praktiky v poriadku. Pri Bašternákových 12 miliónoch eur v hotovosti tvrdil, že to bola doba kešu. Keď sa novinárovi vyhráža človek, ktorý bol na údajných mafiánskych zoznamoch, tak minister vnútra situáciu zľahčuje a novinárov ponižuje.“

Aj SaS Kaliňáka kritizuje. „Považujeme to za nehorázne. Na druhej strane nás to neprekvapuje od ministra, ktorý je podozrivý z podvodov s DPH, čo odhalili práve novinári.“ SaS hovorí, že po odvolávaní Jána Richtera podá v septembri aj návrh na odvolanie Kaliňáka.

Kočner sa novinárom vyhrážal aj na svojej poslednej tlačovej besede. Povedal im, že o nich založí portál, na ktorom zverejní ich súkromie. „Na vás už asi nič iné neplatí,“ vyhlásil vtedy Kočner.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Kočnerove kauzy

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |