Ryanair si vypýta poplatok za kufor v kabíne, batožina do podpalubia bude lacnejšia

Aktualizované 12. 1. 2017 – Ryanair preložil zmenu z novembra na január 2017. Cestujúci si na palubu lietadiel Ryanair budú môcť bez príplatku vziať len malú tašku či kabelku. Príručné kufre pôjdu zadarmo do podpalubia.

Foto – TASR

Nízkonákladové aerolinky Ryanair, ktoré majú dôležitú základňu aj v Bratislave, od pondelka 15. januára významne menia pravidlá pre príručnú batožinu v lietadle.

Do kabíny si už bude môcť cestujúci zadarmo zobrať iba malú kabelku či tašku. Kufor s rozmermi doteraz povolenými pre kabínu (55 × 40 × 20 centimetrov) pôjde do podpalubia. So sebou na palubu si ho cestujúci bude môcť zobrať za poplatok 5 eur. Za batožinu na palube bude možné zaplatiť aj na letisku, do jednej hodiny pred odletom to bude stáť 6 eur.

Nástup trvá dlho, kabíny sú plné

Zmeny robí Ryanair preto, že cestujúci si so sebou do lietadla brali dva kusy batožiny (čo bolo povolené), batožinový priestor sa rýchlo zaplnil a nastupovanie sa predlžovalo.

Ak si teda cestujúci od novembra nepriplatí, jeho kufor, hoci bude aj malý, skončí v podpalubí. Príručnú batožinu cestujúci neodovzdá pri check-ine ako veľkú podpalubnú batožinu, ale až pri nástupe do lietadla. Ak ju cestujúci odmietne odovzdať, nepustia ho do lietadla a cenu letenky mu nevrátia.

Ryanair už dnes pri nástupných bránach časť príručnej batožiny posiela do podpalubia, zväčša vtedy, keď už bránou prešlo priveľa väčších príručných kufrov.

Veľká batožina v podpalubí bude lacnejšia

Ryanair zároveň znižuje cenu za podpalubnú batožinu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |