Denník N

Ryanair si vypýta poplatok za kufor v kabíne, batožina do podpalubia bude lacnejšia

Foto – TASR

Aktualizované 12. 1. 2017 – Ryanair preložil zmenu z novembra na január 2017. Cestujúci si na palubu lietadiel Ryanair budú môcť bez príplatku vziať len malú tašku či kabelku. Príručné kufre pôjdu zadarmo do podpalubia.

Nízkonákladové aerolinky Ryanair, ktoré majú dôležitú základňu aj v Bratislave, od pondelka 15. januára významne menia pravidlá pre príručnú batožinu v lietadle.

Do kabíny si už bude môcť cestujúci zadarmo zobrať iba malú kabelku či tašku. Kufor s rozmermi doteraz povolenými pre kabínu (55 × 40 × 20 centimetrov) pôjde do podpalubia. So sebou na palubu si ho cestujúci bude môcť zobrať za poplatok 5 eur. Za batožinu na palube bude možné zaplatiť aj na letisku, do jednej hodiny pred odletom to bude stáť 6 eur.

Nástup trvá dlho, kabíny sú plné

Zmeny robí Ryanair preto, že cestujúci si so sebou do lietadla brali dva kusy batožiny (čo bolo povolené), batožinový priestor sa rýchlo zaplnil a nastupovanie sa predlžovalo.

Ak si teda cestujúci od novembra nepriplatí, jeho kufor, hoci bude aj malý, skončí v podpalubí. Príručnú batožinu cestujúci neodovzdá pri check-ine ako veľkú podpalubnú batožinu, ale až pri nástupe do lietadla. Ak ju cestujúci odmietne odovzdať, nepustia ho do lietadla a cenu letenky mu nevrátia.

Ryanair už dnes pri nástupných bránach časť príručnej batožiny posiela do podpalubia, zväčša vtedy, keď už bránou prešlo priveľa väčších príručných kufrov.

Veľká batožina v podpalubí bude lacnejšia

Ryanair zároveň znižuje cenu za podpalubnú batožinu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie