Blahová: Na deti v Čistom dni sa všetci vykašľali. Richter by už nemal byť minister

Vo štvrtok sa začne schôdza na odvolanie ministra práce Jána Richtera. Opozícia sa ho pokúsi odvolať už druhýkrát. Schôdzu iniciovala opozičná poslankyňa Natália Blahová (SaS).

Natália Blahová. Foto N – Vladimír Šimíček

Podarí sa vám odvolať ministra práce Jána Richtera?

Uvidíme. Bez ohľadu na to, ako sa vyvíja vládna kríza a že momentálne vláda stojí na tom, či bude Richter odvolaný alebo nie, si myslíme, že už dávno nemal byť minister.

Minulý týždeň podpredsedníčka SNS Eva Smolíková povedala, že Richter by už nemal byť minister, teraz sú nálady v SNS miernejšie a predseda Andrej Danko povedal, že na ministrovi práce vláda nepadne. Nepremeškali ste príležitosť, keď by SNS bola ochotná ho odvolať?

Neviem, ako sa menia nálady v SNS a k čomu sa nakláňajú. Počula som niektoré dámy zo SNS, ktoré veľmi dôrazne vystupovali proti Richterovi. Schôdzu na odvolanie sme ohlásili vo štvrtok, do pondelka sme mali zozbierané podpisy, čo sú dva pracovné dni, medzitým bol aj sviatok. Promptnejšie to ani nešlo. Situácia sa mení každou hodinou. Spoliehať sa na to, ako sa kto vyspí, pri takýchto pochybeniach, je šialené.

Od koho z poslancov SNS ste počuli, že má s Richterom problém?

Počula som to od paní Smolíkovej aj Magdalény Kuciaňovej.

Rokovali ste so SNS o podpore odvolania Richtera?

Nie. Je vylúčené rokovať o takejto principiálnej veci. Mali by si stáť za svojím slovom. Komunikovali, že by podľa nich Richter nemal byť minister, že je pre nich naozaj vážny problém. Tak očakávame, že bez dohadovania na spoločných krokoch urobia to, čo im káže svedomie.

Natália Blahová. Foto Denník N – Vladimír Šimíček

Pýtal sa vás niekto z koalície na Čistý deň? Cítili ste od niekoho úprimný záujem o vyriešenie tejto kauzy?

Videla som záujem u dvoch poslancov, ktorí sú aj členmi výboru pre ľudské práva, ide o Augustína Hambálka zo Smeru a Edity Pfundtner z Mosta-Híd. Zúčastnili sa aj na poslaneckom prieskume vo všetkých inštitúciách aj v Čistom dni. Mali relevantné otázky na všetkých zúčastnených. Ale pri prvom pokuse odvolať ministra Richtera ho podržali.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Kauza Čistý deň

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |