Župná kampaň sa pre MHD zadarmo presunula do Estónska, Frešo tam šiel za svojím súperom

Kandidáti na bratislavského župana si odleteli do estónskeho Tallinu vyskúšať bezplatnú dopravu. Frešo ju chváli, Uhler kritizuje.

Trolejbusy bratislavskej MHD dožívajú na trávniku vozovne Jurajov dvor. Foto N – Tomáš Benedikovič

Kampaň na župana sa tento týždeň presunula z Bratislavského kraja až do estónskeho Tallinnu, kde obyvatelia už piaty rok neplatia za verejnú dopravu.

Doprava je jednou z hlavných tém kampane v Bratislavskom kraji a súčasný župan Pavol Frešo chce, aby bola podobne ako v Tallinne bezplatná.

Frešovi ide o bezplatnú MHD a aj bezplatné prímestské autobusy, hoci na mestskú dopravu nemá župa priamy dosah, len s ňou spolupracuje v rámci integrovanej dopravy kraja.

Videá z Estónska

Do hlavného mesta Estónska priletel ako prvý Frešov protikandidát Jozef Uhler, ktorý nápad bezplatnej dopravy kritizuje. Uhler bol v minulosti mestským poslancom SDKÚ a šéfom dopravnej komisie mestského zastupiteľstva.

V utorok Uhler zverejnil posmešné video, kde si uťahuje z Freša, že ho sleduje. „O mojej ceste sa dozvedel aj súčasný bratislavský župan Pavol Frešo, zľakol sa, a o pár hodín priletí aj on. Keby bol presvedčený o správnosti svojho argumentu, tak nepotrebuje špicľovať, čo tu jeho protikandidát robí a čo sa tu dozvie,“ napísal na Facebooku Uhler.

Frešo hovorí, že cestu do Tallinnu a stretnutie s primátorom si dohadoval už minulý týždeň vo štvrtok a teda predtým, ako tam bol Uhler.

Uhler tvrdí, že o jeho ceste vedel župan ešte skôr. „Mal som to naplánované minimálne tri týždne dozadu,“ vraví.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Župné voľby 2017

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |