Denník N

Župná kampaň sa pre MHD zadarmo presunula do Estónska, Frešo tam šiel za svojím súperom

Trolejbusy bratislavskej MHD dožívajú na trávniku vozovne Jurajov dvor. Foto N – Tomáš Benedikovič
Trolejbusy bratislavskej MHD dožívajú na trávniku vozovne Jurajov dvor. Foto N – Tomáš Benedikovič

Kandidáti na bratislavského župana si odleteli do estónskeho Tallinu vyskúšať bezplatnú dopravu. Frešo ju chváli, Uhler kritizuje.

Kampaň na župana sa tento týždeň presunula z Bratislavského kraja až do estónskeho Tallinnu, kde obyvatelia už piaty rok neplatia za verejnú dopravu.

Doprava je jednou z hlavných tém kampane v Bratislavskom kraji a súčasný župan Pavol Frešo chce, aby bola podobne ako v Tallinne bezplatná.

Frešovi ide o bezplatnú MHD a aj bezplatné prímestské autobusy, hoci na mestskú dopravu nemá župa priamy dosah, len s ňou spolupracuje v rámci integrovanej dopravy kraja.

Videá z Estónska

Do hlavného mesta Estónska priletel ako prvý Frešov protikandidát Jozef Uhler, ktorý nápad bezplatnej dopravy kritizuje. Uhler bol v minulosti mestským poslancom SDKÚ a šéfom dopravnej komisie mestského zastupiteľstva.

V utorok Uhler zverejnil posmešné video, kde si uťahuje z Freša, že ho sleduje. „O mojej ceste sa dozvedel aj súčasný bratislavský župan Pavol Frešo, zľakol sa, a o pár hodín priletí aj on. Keby bol presvedčený o správnosti svojho argumentu, tak nepotrebuje špicľovať, čo tu jeho protikandidát robí a čo sa tu dozvie,“ napísal na Facebooku Uhler.

Frešo hovorí, že cestu do Tallinnu a stretnutie s primátorom si dohadoval už minulý týždeň vo štvrtok a teda predtým, ako tam bol Uhler.

Uhler tvrdí, že o jeho ceste vedel župan ešte skôr. „Mal som to naplánované minimálne tri týždne dozadu,“ vraví.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Župné voľby 2017

Teraz najčítanejšie