Denník N

Ústava – kniha do každej domácnosti

Ilustrovaná ústava vychádza vo vydavateľstve 82 Bøok & Design Shõp. Foto – Adam Berka
Ilustrovaná ústava vychádza vo vydavateľstve 82 Bøok & Design Shõp. Foto – Adam Berka

Novú ilustrovanú ústavu môžete pokojne čítať aj s deťmi. Príde čas, keď sa spýtajú, kto je to ten predseda a kto je ombudsman.

Krátko predtým, ako prišlo originálnymi nápadmi sršiace kreatívne štúdio SNS s ďalším návrhom na zmenu ústavy, vyšlo knižne nové vydanie poslednej verzie Ústavy Slovenskej republiky. Nová ilustrovaná ústava má síce podtitul Kniha do každej domácnosti, no vyzerá primerane dôstojne – je potiahnutá strieborným plátnom s modrou razbou, ilustrácie, predsádky aj lacetky sú v našich národných farbách. Písmo je primerane veľké a dobre čitateľné a formát taký do postele. Môžete si ju pokojne čítať aj s deťmi – koniec koncov príde čas, keď sa deti spýtajú, kto je to ten predseda a kto je ombudsman, a nie vždy je vzhľadom na realitu ľahké odpovedať.

Ak sa vám nechce lúskať pre laikov nezáživné pasáže o predpokladoch sudcovskej spôsobilosti alebo kompetenčných sporoch, môžete začať pasážami, ktoré autori zvýraznili a netreba dlho premýšľať, prečo vybrali napríklad článok 12, ktorý hovorí o základných

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie