Denník N

Danko chce v Nitre jedného kandidáta proti ĽSNS, pravicu vyzval na spoločný postup, OĽaNO odmieta

Andrej Danko. Foto – TASR
Andrej Danko. Foto – TASR

Predseda SNS chce, aby koalícia a pravicové strany v Nitrianskom kraji podporili silného kandidáta, ktorý by mohol poraziť Uhríka z ĽSNS. Naznačil, že najväčšiu šancu nemá opozičný kandidát Greššo, ale koaličný Belica.

Predseda SNS Andrej Danko vyzval v Nitre pravicové strany, aby sa spojili proti kandidátovi ĽSNS Milanovi Uhríkovi. Do volieb má ísť podľa neho najsilnejší kandidát na základe prieskumov.

Koalícia podporuje v Nitre súčasného župana Milana Belicu, opozícia Jána Grešša. „Nemali by sa trieštiť sily medzi pána Belicu a pána Grešša a prieskumy jasne ukazujú, že tým kandidátom, ktorý dokáže položiť silu ĽSNS, je pán Belica,“ hovorí Danko.

To isté podľa neho chcú od SNS ostatné strany v Banskobystrickom kraji, „kde to smeruje k podpore jedného kandidáta“.

Opozícia k dohode v Nitre nechce pristúpiť. Veronika Remišová z OĽaNO hovorí, že určite neplánujú podporiť kandidáta Smeru.

„Vyjadrili sme podporu pánovi Greššovi. Ak bude chcieť aj podporu od koaličných strán, je to na jeho rozhodnutí. My sme podporili silného kandidáta, stojíme za ním a neplánujeme nič meniť,“ reagovala Remišová.

Ani SaS o spoločnom postupe zatiaľ neuvažuje.

„Strana Sloboda a Solidarita na základe oficiálnych i vlastných prieskumov podporuje kandidáta širokej pravicovej koalície Jána Grešša,“ odkázala hovorkyňa strany Katarína Svrčeková.

Kotlebu nepodporí

„Ak si zavriem oči, je to v politike čím ďalej, tým ťažšie,“ povedal Danko.

Nevylúčil, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Župné voľby 2017

Teraz najčítanejšie