Nicholsonová dostala dokument z polície, ktorý hovorí o korupcii Andreja Danka

Podpredsedníčka parlamentu tvrdí, že policajná listina mohla slúžiť aj na vydieranie predsedu SNS zo strany ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Autorka: Martina Koník

Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová (SaS) v rozprave k odvolávaniu ministra práce Jána Richtera (SaS) vyhlásila, že dostala utajenú kriminálnu informáciu z NAKA, ktorá hovorí o podozreniach z korupcie predsedu Národnej rady a SNS Andreja Danka.

„Ide o informáciu od zdroja, ktorý polícia vyhodnotila najvyšším stupňom dôveryhodnosti – A1. Podľa kriminálnej informácie by mal byť predseda parlamentu Andrej Danko zapletený do korupčného škandálu v súvislosti s eurofondmi pod ministerstvom školstva,“ povedala Nicholsonová. Informácia je z 19. augusta 2016.

„Sú dve možnosti ako tento dokument, ktorý spĺňa všetky formálne náležitosti, vznikol – buď ide o fabrikát informácií, ktorý vznikol na politickú objednávku za účelom vydierať predsedu Národnej rady, alebo ide o štandardný postup pracovníka NAKA, ktorý sa dopracoval k informáciám o korupcii pána Danka v spolupráci s ďalšou osobou, ktorá je spájaná s asistenciou pri prerozdeľovaní eurofondov a ktorá podniká s osobami, ktoré stoja vo finančnom pozadí predsedu Andreja Danka,“ povedala poslankyňa.

SNS o hlasovaní o odvolaní Richtera a policajnom dokumente na Danka. Autorka: Martina Koník

SNS o Kaliňákovi nehovorí

Podpredsedníčka parlamentu podala trestné oznámenie a pýta sa, či polícia urobila všetko preto, aby prípad za rok vyšetrila. Zároveň sa pýta, či informácia neslúžila na vydieranie Danka.

„Tak sa teda pýtam, aj predsedu parlamentu, či je tento dokument dôvodom, pre ktorý Danko nemal odvahu žiadať koniec Kaliňáka, ktorý bol po Bašternákovi pripravený na tácke, on bol naservírovaný. Celé Slovensko očakáva, že padne ten Kaliňák a predsa to ten Danko neurobil, nenašiel odvahu,“ povedala.

Andrej Danko a Robert Kaliňák počas schôdze o odvolávaní Jána Richtera. Foto N – Tomáš Benedikovič

„V kancelárii som pozerala, ako si pán Kaliňák sadol vedľa pána Danka, čo sa ho pýtal ten Kaliňák, čo mu hovoril? Andrej, ty si rozmysli, ako zahlasujete,“ dodala Nicholsonová.

Dokument dostal aj Denník N

Podobný dokument niekto poslal pred dvoma týždňami aj do redakcie Denníka N. Podľa informácií denníka ide o skutočný dokument

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Eurofondy v školstve

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |