Denník N

Kisku vyšetrovali za výdavky na kampaň, jeho firma musela daň doplatiť

Daniari a policajti preverili firmu KTAG prezidenta Andreja Kisku a jeho brata Jaroslava a zistili, že si skrátila daň z príjmu za rok 2014 o 27-tisíc eur. Firma to uznala, daň doplatila a skutok tak nie je vnímaný ako trestný čin.

Andrej Kiska bol v decembri 2015 už rok a pol prezidentom, keď sa do jeho firmy Kiska Travel Agency (KTAG) ohlásila daňová kontrola.

Nešlo o kontrolu vratiek DPH, čo je najčastejší dôvod daňovej kontroly na Slovensku – v KTAG prešovskí daniari preverovali správnosť zaplatenej dane z príjmu.

Rok postupne prechádzali jednotlivé náklady firmy, vypovedať nechali viacerých dodávateľov, až napokon v októbri 2016 vydali verdikt, podľa ktorého mala firma Andreja Kisku a jeho brata Jaroslava doplatiť na dani 27-tisíc eur.

V novembri sa stalo ich rozhodnutie právoplatné a firma nanovo vypočítanú daň aj zaplatila. Trestnosť činu teda zo zákona zanikla.

Kiskova firma porušila daňové predpisy tým, že minula časť peňazí na prezidentskú kampaň jej spolumajiteľa, ale účtovala ich, akoby ich použila na svoje podnikanie.

Celkovo šlo o rozdiel v daňovom základe

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kiskov problém s daňami

Teraz najčítanejšie