Zemiakové lupienky dodávajú veľkému reťazcu, výrobu museli strojnásobiť

Niekoľko malých regionálnych výrobcov potravín sa už dostalo do prevádzok diskontu Kaufland, pre spoluprácu ich získali aj jednoduchšími zmluvami.

Foto – N

Zemiaky pestovali dve desaťročia, keď sa pred tromi rokmi rozhodli vybudovať firmu, ktorá by ich spracúvala na zemiakové lupienky. V nitrianskej firme Fromax ich produkovali istý čas len v menšom množstve a dodávali ich do predajní v okolí, medzi ich odberateľov patril napríklad Nitrazdroj.

Podnikanie firmy sa však zmenilo, keď začali spolupracovať s Kauflandom, ktorý sa začiatkom roka rozhodol vyhľadávať menších regionálnych výrobcov potravín a odoberať od nich produkty, ktoré by sa možno na pulty nadnárodnej siete nedostali. „Chceli sme sa posunúť ďalej. Vzali nás a spolupráca je úspešná,“ povedala Denníku N Ľubomíra Sárazová z firmy Fromax.

Slová potvrdzuje tým, že odkedy rozbehli spoluprácu s veľkým reťazcom a začali mu dodávať lupienky, museli strojnásobiť výrobu. Niekdajšia kapacita totiž pre potreby zásobovania Kauflandu nestačila, aj keď Fromax zásobuje zatiaľ len jeho nitriansku predajňu.

Získali ich aj zmluvami

Po prvom týždni sa stali farmárske lupienky z produkcie nitrianskej firmy najpredávanejším výrobkom vo svojej kategórii v tejto prevádzke reťazca. Výrobca lupienkov musel prijať nových zamestnancov, dnes zamestnáva desať ľudí.

Sárazová odhadla, že na pulty Kauflandu dodajú v priemere 2000 balení lupienkov týždenne. Radi by sa dostali aj do ďalších predajní, chcú rozšíriť sortiment dodávok aj o pražené tekvicové jadierka, na to však potrebujú rozšíriť výrobu. „Plánujeme zväčšiť kapacitu výroby, aj stroje, aby sme dokázali vyrábať vo väčšom objeme,“ vraví Sárazová.

Fromax

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |