Žiga a Maďarič vidia v Kiskovom vysvetlení nedostatky, prezident ďalšie dokumenty nezverejní

Andrej Kiska vyhlásil, že ho mrzí, čo sa pri peniazoch na jeho kampaň stalo, tému však už považuje za uzavretú.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Prezident Andrej Kiska nebude zverejňovať ďalšie dokumenty, ktoré sa týkajú toho, ako jeho firma KTAG účtovala náklady na jeho prezidentskú kampaň.

Denník N od prezidenta žiadal zmluvu medzi ním a firmou, na základe ktorej firma hradila náklady na kampaň, vysvetlenie toho, ako za kampaň zaplatil, ako aj odpoveď na to, prečo o záveroch daňovej kontroly neinformoval sám odseba.

Kauzu Kiskovi vyčítali politici OĽaNO, Smeru, Mosta-Hídu, ale aj Transparency International.

„Prezident Andrej Kiska považuje túto tému, rovnako ako daňový úrad a policajný vyšetrovateľ, za uzavretú,“ napísal prezidentov hovorca Roman Krpelan.

„Prezidenta mrzí, že spoločnosť KTAG pri účtovaní spravila chybu, ale je rád, že okamžite po kontrole finančnej správy boli dane a penále vo výške 36-tisíc eur doplatené.“ Prezident podľa Krpelana považuje za neprijateľné, aby sa v politickom boji zneužívali dokumenty finančnej správy.

„Volebnú kampaň  v zákonom stanovenom čase, ale aj výdavky pred oficiálnou kampaňou si hradil Andrej Kiska z vlastných úspor a z financií, ktoré vložil do spoločnosti KTAG v roku 2005.“ Náklady na kampaň podľa Krpelana kontrolovalo ministerstvo financií aj nezávislý audítor.

„Prezident Andrej Kiska minul počas oficiálnej kampane, ktorá bola  zákonom časovo obmedzená, sumu 250 593 eur a v čase mimo oficiálnej kampane to bolo 1 milión 95-tisíc 482 eur. Práve vďaka Andrejovi Kiskovi sa verejnosť prvýkrát počas kampane priebežne dozvedala, koľko reálne stojí volebná kampaň,“ dodal Krpelan.

Žiga: Presvedčil ma na polovicu

Pri napätých vzťahoch prezidenta Kisku s vládnym Smerom sa očakávalo, ako ho bude komentovať strana Roberta Fica. Zrejme najostrejšie zaútočil minister hospodárstva a podpredseda strany Peter Žiga.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Kiskov problém s daňami

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |