Newsfilter: Kiska je dnes ľahký terč, no Smer po ňom zatiaľ nestrieľa

Prečo je Smer ku Kiskovi zatiaľ taký krotký. Koalícia stále ide po šéfovi ÚPN. Fico dostal rybie prsty do Junckerovho prejavu + jednou vetou, FB status, zaujímavé texty, citát dňa a nový Shooty.

Tri udalosti dňa vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Čo nám má Kiska čo hovoriť?

„Táto vec sa komentuje sama, určite nepotrebujete môj komentár. Ja som sa tým ani veľmi nezaoberal, priznám sa, že som mal trošku inú prácu,“ povedal minister vnútra Robert Kaliňák na prezidentovu kauzu. Veľmi strohá reakcia.

Až na zopár vyjadrení nastalo okolo prípadu firmy KTAG, ktorej spolumajiteľom je prezident Andrej Kiska, prekvapujúce ticho. Zdalo by sa, že politici zo Smeru, SNS či od Kotlebu si nenechajú ujsť príležitosť poskákať si trochu po dosiaľ nepoškvrnenom imidži hlavy štátu.

Pri spomienke na prezidentskú kampaň, počas ktorej bolo protikandidátovi Robertovi Ficovi a jeho podporovateľom dobré aj veľmi krkolomné obvinenie z napojenia na scientológiu a keď nebolo možné nájsť jediného človeka, ktorého poškodila Kiskova splátková spoločnosť, zrazu Smer dostal na podnose úžasný dar. No takmer ho nevyužili. Ponúkajú sa tri vysvetlenia.

Kiska ich už nezaujíma. Prezident už pred niekoľkými mesiacmi ohlásil, že o premiérsky post nemá záujem a s prezidentským si to ešte rozmyslí. Smer a jeho predseda si jednoducho mohli povedať, že už nemá zmysel sa ním zaoberať. Do prezidentských volieb zostáva poldruha roka, Kiskova kandidatúra je neistá, a tak míňať energiu na boj s populárnym prezidentom je ešte zbytočnejšie ako doteraz.

Raz mu to pripomenú. Spomínate si na Kiskove lety vládnym špeciálom? Dlho to nebol problém, nikto nič nehovoril, až raz, keď to Smeru vyhovovalo, minister vnútra ukázal prstom na prezidenta s papalášskymi spôsobmi. Pokojne sa to môže opakovať aj s prípadom KTAG.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Kiskov problém s daňami

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |