Robert Roth: V živote sú oveľa horšie veci než rozvod

Foto N – Pavel Bielik

V najnovšom filme Juraja Lehotského hrá otca mladého dievčaťa z rozpadávajúcej sa rodiny. Sám si nie tak dávno podobnou skúsenosťou prešiel aj v súkromnom živote.

Vo filmoch ho tak často nevídať. Divadlo, naopak, miluje a krátku prestávku od neho si dokáže dopriať aspoň v lete. Počty ľudí v kinách na jeho filmoch ho nezaujímajú, pretože aj keby ROBERT ROTH oslovil len jediného diváka, malo by to podľa neho zmysel.

Keď sme vás požiadali o rozhovor, upozornili ste nás, že ste film Nina stále nevideli. Prečo?

Neviem. Aj keby ma Juraj na súkromné premietanie zavolal, nešiel by som. Nepotrebujem sa na seba pozerať a radšej na to pôjdem do kina. Aj na divadlo radšej idem do divadla a nepozriem si to niekde zo záznamu.

Takže ani nezasahujete príliš do procesu nakrúcania.

Poznám svoje miesto. Viem, čo je mojou úlohou a čo režisérovou. Nemusím s ním súhlasiť. Môžeme vstúpiť do dialógu, do tenzie, ale vo výsledku je to jeho práca. Aj keby malo byť stopäťdesiat ostrých, budem to rešpektovať, lebo on je ten, kto nad tým bdie a je pod tým celým podpísaný.

Viackrát sa stalo, že sme mali záber, ktorý bol odskúšaný, ja som spravil čosi neočakávané, čo sa mu zapáčilo. Potom to rozvil a išli sme to znova od začiatku, čo mne už liezlo dosť na nervy. Dokonca ma nakrúcali, aj keď som len tak postával alebo čupel počas pauzy, preto predpokladám, že niečo z tých záberov použil aj vo filme.

Nepotrebujete prestávku od divadla ani v lete?

Mali sme výjazd na festival do Žiliny, boli Letné shakespearovské slávnosti, ale oddýchol som si. Jasné, že potrebujem pauzu, ale nepotrebujem, aby trvala dva mesiace. Je to nuda, otrava a odumierajú mi mozgové bunky. Tie zvyšky. (smiech)

Dva mesiace by boli pre vás pridlhé?

To odhnijem.

Aké boli vaše dojmy z nakrúcania?

Poznal som spôsob Jurajovej roboty, keďže som s ním už pracoval na filme Zázrak. Bol som pripravený aj na tenzie, čo som spomínal. Ale tešil som sa na nakrúcanie, lebo on má určitý mantinel, v ktorom sa chce pohybovať, ale v rámci neho vám dáva slobodu. A dá si poradiť, to je dôležité. A môj prejav je dosť „veľký“, ja som skrátka zvyknutý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Rozhovory

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |