Federer si zahrá turnaj v Prahe: Manželka mi môže prekladať, slovenčinu často počujem aj od detí

Roger Federer, Rafael Nadal či Tomáš Berdych sú najväčšími hviezdami Laver Cupu, ktorého prvý ročník sa uskutoční cez víkend v Prahe.

Roger Federer s manželkou Mirkou. Foto – TASR/AP

Praha zažije počas víkendu obrovskú koncentráciu svetových tenisových hviezd. Miestna O2 aréna bude od piatka do nedele hostiť prvý ročník Laver Cupu.

Ide o turnaj, na ktorom proti sebe nastúpia Tím Európa a Tím svet. Ide však len o akési priateľské či exhibičné stretnutie, keďže za víťazstvá sa nebudú hráčom pripočítavať body do svetového rebríčka.

Napriek tomu sa veľkú hokejovú halu podarilo vypredať už v predstihu.

Fanúšikovia budú môcť naživo, síce nie v stopercentnom nasadení, vidieť hviezdy ako Roger Federer, Rafael Nadal, Marin Čilič či Tomáš Berdych (Tím Európa). Kapitánom bude hviezda 80. rokov Björn Borg.

Svetový tím bude viesť jeho veľký rival John McEnroe, ktorý bude koučovať hráčov ako Jack Sock, Nick Kyrgios či John Isner.

Laver Cup sa začne štyrmi zápasmi v piatok. Počas troch dní sú vždy na programe tri dvojhry a jedna štvorhra.

Bude však priestor na taktizovanie, keďže za víťazstvo jedného zápasu v piatok sa tímu pripíše jeden bod, v sobotu už dva a v nedeľu tri.

Zloženie tímov

Európa: Björn Borg (kapitán), Rafael Nadal, Roger Federer, Marin Čilič, Dominic Thiem, Mischa Zverev, Tomáš Berdych

Svet: John McEnroe (kapitán), Jack Sock, Nick Kyrgios, John Isner, Sam Querrey, Francis Tiafoe, Denis Shapovalov

Mirka môže prekladať

Federer navštívil Prahu už vo februári, aby spolu s domácim Tomášom Berdychom propagoval podujatie. Aj tým, že s ním zapinkal na Vltave.

Švajčiarsky tenista pricestoval na turnaj v predstihu a hneď po svojom príchode v pondelok absolvoval aj tlačovú konferenciu.

„Bol som tu pred pár mesiacmi v nádeji, že sa vypredajú lístky. A ony sa vypredali v rekordnom čase. Je skvelé byť tu pár dní predtým, než to všetko vypukne,“ povedal podľa iDnes.cz.

Za 36-ročným tenistom príde počas týždňa aj manželka Mirka. Prahu pozná, kedysi trénovala na vltavskom ostrove Štvanica.

„Mohla by mi aj prekladať. Doma počujem slovenčinu často od

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |