Odišla zo školstva a dala sa na cestovanie, Britku počas plavby po Amazonke zabili piráti

Britka Emma Keltyová sa vzdala práce v školstve, aby sa stala profesionálnou cestovateľkou. Pádlovanie cez najdlhšiu rieku sveta Amazonku sa jej stalo osudným.

Emma Keltyová. dobyla aj Južný pól, plavba po Amazonke sa jej stala osudnou. Zdroj – twitter/Emma Keltyová

Emma Keltyová pôsobila až do roku 2015 v britskom školstve ako riaditeľka. Po smrti svojho otca (zomrel na rakovinu tak ako aj v roku 1991 Emmina matka) sa však rozhodla pre radikálnu zmenu.

„Život je príliš krátky. Nastal čas na môj bucket list (voľne preložené ako zoznam vecí, ktoré chce človek urobiť pred smrťou),“ uviedla na sociálnych sietiach po traumatickom zážitku. V januári sa stala len šiestou Britkou, ktorá sama dosiahla južný pól.

Na svoj zoznam mala napokon len dva roky. Londýnčanka sa stratila pred týždňom počas plavby na Amazonke, medzi brazílskymi mestami Coari a Codajas.

Toto územie na severe Brazílie je známe útokmi pirátov a priekupníkov drog. Jej kajak spolu s jej osobnými vecami našlo brazílske námorníctvo v piatok, uviedol pre BBC šéf miestnej polície Ivo Martins.

Napriek tomu, že jej telo zatiaľ nenašli, brazílske úrady uvádzajú, že Britku zavraždili piráti počas jej kempovania na ostrove blízko dediny Lauro Sodré. Túto smutnú skutočnosť potvrdili aj jej bratia Piers a Giles.

„Emma bola aktívna a odhodlaná sestra, ktorá si neustále kládla výzvy, v poslednom čase na dobrodružstvách po Pacific Coast Trail, na južnom póle, ako aj Amazonke. V dnešnom oveľa menšom svete naša cestovateľská sestra našla spôsob, ako dokázať, že výzvy sú dosiahnuteľné. Sme na našu sestru, ktorú sme vrúcne milovali, extrémne hrdí. Jej sila nám bude veľmi chýbať,“ napísali.

O cestovaní podrobne informovala na Twitteri

Emma svoje 42-dňové dobrodružstvo približne na 4-tisícmíľovej časti Amazonky podrobne dokumentovala na Twitteri. Ešte 10. septembra si „zavtipkovala“.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |