Karolína Farská: Chceme len, aby sa tak ako ku Kiskovi správali úrady ku všetkým

V pondelok bude tretí protikorupčný pochod a jeho organizátori by si želali, aby naň opäť prišlo čo najviac ľudí.

Porada k pochodu začína. Foto N – Tomáš Benedikovič

Karolína Farská (18) študuje na gymnáziu v Dubnici, tento rok maturuje. Spolu s Dávidom Strakom založili na Facebooku pred pol rokom udalosť Veľký protikorupčný pochod, z ktorej vznikli tisícové demonštrácie proti Robertovi Kaliňákovi, Tiborovi Gašparovi a Dušanovi Kováčikovi. Žiadajú vyšetrenie káuz Bašternák a Gorila. Tretí pochod bude v pondelok o 17:00 na Hviezdoslavovom námestí.

Od prvého protikorupčného pochodu uplynulo päť mesiacov. Čo ste sa za ten čas naučili o Slovensku?

Že aj keď veľa ľudí hovorí, že na Slovensku sa nedá nič zmeniť, tak to nie je pravda. Veľa ľudí odchádza do zahraničia a považuje to za najlepšiu možnosť, ale my sme ukázali, že veci sa dajú meniť, ale treba preto niečo urobiť, niekedy aj dosť veľa práce. To, že sa nič nedá, bola fráza, ktorá zľudovela a neplatí.

Ako sa dajú veci meniť?

Myslím, že sme primali ľudí, aby boli aktívni, aby im to všetko nebolo jedno. Má zmysel ukázať svoj názor a o niečo sa snažiť. Prvý pochod možno pomohol aj k zrušeniu amnestií. Stretlo sa to s filmom a viacerými aktivitami a zrazu bola korupcia témou dňa. Mám pocit, že ľudia sú odhodlanejší niečo robiť. Nálada v spoločnosti je, že ľudia už nebudú tak ticho, že je viac než žiaduce bojovať za to, aby to tu bolo lepšie.

Ako sa zmenil váš osobný život?

Úplne sa otočil.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Protikorupčný pochod

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |