Newsfilter: Hanba za 70 miliónov nefunguje, Pellegrini varoval Federiča

Slovensko.sk má problémy, Testovanie 5 bude aj napriek nesúhlasu učiteľov, Danko ďalej klesá + krátke správy, citát dňa a nový Shooty.

Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič

Tri udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Pellegrini má problém

Portál slovensko.sk nefunguje, ako by mal. To je ten, do ktorého sa vrazilo približne 70 miliónov eur a už dva roky ho nedokážu spojazdniť tak, aby to nebola hanba. Osobou, ktorá má zabezpečiť, aby to tak nebolo, je vicepremiér Peter Pellegrini.

Cez slovensko.sk napríklad štát komunikuje s právnickými osobami. Od 1. júla tohto roka im tam posiela úradné zásielky do ich elektronickej schránky. Robí to tak dobre, že aby ste si schránku zriadili, predtým musíte dvakrát ísť na políciu, hodinu klikať a aj tak nedostanete rozumné služby (výpočet slovensko.digital).

No a tento istý systém teraz už týždeň padá, mešká, nedoručuje väčšie dokumenty atď.

Oficiálne sa stalo toto:

„Aktuálne evidujeme oneskorenie spracovania zaslaných elektronických podaní a zasielania rozhodnutí do elektronickej schránky po potvrdení doručenky. Po odoslaní podania môže momentálne používateľ dostať potvrdenie o spracovaní na portáli oneskorene, a po potvrdení doručenky evidujeme dlhšie lehoty doručenia samotných rozhodnutí.“

Dobrá správa je, že „prihlasovanie do elektronických schránok je plne funkčné“. Zlá, že vám je to málo platné, keď v nich nie je to, čo tam byť má.

Oficiálne vysvetlenie znie:

„Situáciu spôsobil enormný nárast podaní a rozhodnutí od orgánov verejnej moci v bežných pracovných hodinách (8.00 – 16.00).“

No to je prekvapenie, že v bežných pracovných hodinách je nápor väčší. Za tie milióny (70) by to však malo fungovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |