V Belgicku mu povedali, že nie je výnimočný. Sagan však dokázal, čo nik pred ním

Peter Sagan je prvým cyklistom, ktorý získal tri tituly majstra sveta po sebe. V roku 2008 ho testoval belgický Quick-Step a nevidel na ňom nič výnimočné.

Foto N – Peter Kováč

Dávno predtým, než sa Peter Sagan stal jedným z najlepších cyklistov na svete, mu v Belgicku nechceli ponúknuť profesionálnu zmluvu. On sa však nevzdal, horský bicykel vymenil za cestný a dnes sa ziskom tretieho zlata z majstrovstiev sveta zapísal do histórie.

Okamžite po vstupe do profesionálnej cyklistiky začal vyhrávať a nebojácnym jazdeckým štýlom si získal vo svete množstvo fanúšikov. Napriek stresu cyklistického prostredia je vždy sám sebou. A keď skončí v horskej etape na 117. mieste, poteší ľudí jazdou na zadnom kolese.

Na Slovensku urobil Sagan z kedysi malého športu predmet celonárodnej debaty. V súčasnom tíme Bora-Hansgrohe našiel ideálne prostredie a oddaných spolujazdcov. Ako 27-ročný je už legendou, no pred sebou má ešte mnoho výziev a úspechov.

Adam Szabó, športový riaditeľ reprezentácie do 23 rokov, rozpráva o priebehu MS a o úspechu Petra Sagana

Quick-Step: Je dobrý, ale nie výnimočný

Peter Sagan v mladosti inklinoval skôr k iným odvetviam cyklistiky než k ceste. Venoval sa cyklokrosu a horskej cyklistike, v ktorej sa stal juniorským majstrom sveta. Ešte predtým, než sa rozhodol pre profesionálnu kariéru na ceste, absolvoval ako mladý talent skúšku v belgickom tíme Quick-Step.

Belgičania však 18-ročnému Saganovi po skončení testov neponúkli zmluvu. Slovensko v tom čase ešte nemalo v medzinárodnej cyklistike takú reputáciu a slávnemu tímu ušiel Saganov talent na základe čísel.

„Testy sa konali na špičkovej klinike v Bruseli. Povedali, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

MS v cyklistike

Peter Sagan

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |