Newsfilter: Sulík je už len alternatívou za Kotlebu

1. Richard Sulík píše o veľkom počte rómskych detí a o sterilizácii. 2. Kažimír si trúfa na Sagana, na Pentu a kol. nie. 3. Na protikorupčný pochod prišli opäť tisíce ľudí. + jednou vetou, FB status, zaujímavé texty, citát dňa a nový Shooty.

Starý volebný bilbord SaS.

Tri udalosti dňa vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Richard Sulík píše o veľkom počte rómskych detí a o sterilizácii

Richard Sulík opäť „hovorí veci na rovinu“, teraz o bezplatnej sterilizácii pre Rómky (a, ako pôvodne napísal, aj Nerómky). Bezplatná a dobrovoľná sterilizácia bude súčasťou jeho sociálneho programu pre rómske osady, ktorý chce presadzovať, keď sa dostane do vlády.

Sulík si dal minulý piatok tour de rómske osady a konštatoval, že nie je v poriadku, keď sa v nejakej dedine (Veľká Lomnica) s takmer polovicou Rómov narodí zo všetkých 85 detí 76 rómskych. „Neviem, či si uvedomujeme, čo sa na nás valí, ale je najvyšší čas konať,“ napísal Sulík na svojom facebooku. Sulík sa dovoláva súdnych ľudí, verí, že to vidia ako on.

Ťažko povedať, čo si predstavuje pod súdnymi ľuďmi, v každom prípade na jeho piatkový status o Veľkej Lomnici písali skôr jeho fanúšikovia, a to o Rómoch, ktorí majú všetko zadarmo, alebo aj o plyne.

O tom, že Sulíkova súdnosť je práve z tejto ligy, svedčí nielen to, že necháva bez reakcie na svojom facebooku zúriť rasistov. V Sulíkovej súdnosti sa rómsky problém rieši eliminovaním rómskych detí. Ide podľa rovnice, v ktorej menej detí rovná sa menej chudoby, rovná sa menší problém. Keby mal aspoň štipku povestnej ekonomickej súdnosti, alebo aspoň nejakú ekonomickú knižku by si mohol prečítať, že je to skôr naopak – že počet detí sa zvyšuje s chudobou, a naopak, s rastúcim bohatstvom zase klesá, takže riešením nie je boj proti rodeniu detí, ale boj proti chudobe.

V Sulíkovej súdnosti je normálne, že hoci ste vymysleli komplexné riešenie problému rómskych osád, na facebook napíšete najprv status o veľkom počte rómskych detí a potom status o sterilizáciách. Kdeže, toto nebude chyba komunikácie, toto je chyba v programe.

Nevidíme do Sulíkovej hlavy, takže nevieme, či sa tým snažil prekryť hanbu, ktorú dnes žal za to, že predpovedal koniec dní Angely Merkelovejdrukoval AfD – strane, ktorú budú mať v nemeckom parlamente za fašistov. Ale ani to by nebolo žiadne ospravedlnenie. Politik, ktorý verejne komunikuje týmto spôsobom, priam vyzýva, aby sme mu hovorili – ako to chce on – na rovinu, že je rasista. Aj tak vyvoláva tak trochu podozrenie, že hoci sa proti označeniam ako fašista naoko bráni, v skutočnosti skôr dúfa, že mu to pomôže vo voľbách. Richard Sulík definitívne stavil na rasistickú kartu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |