Podnikateľ z Vranova píše premiérovi o tom, ako on postavil, čo mal, no peniaze z eurofondov nikdy nevidel

Foto N – Tomáš Benedikovič

Eurofondy sú minuté, mesto Vranov nové stojiská na odpad už 5 rokov využíva, ale ľuďom, ktorí to naozaj postavili, ostali len dlhy.

„Cítite absolútnu bezmocnosť. Nemáte sa na koho obrátiť, ostanete bez peňazí a všetci sa tvária, že vás chápu, ale nie je ten, kto by reálne povedal a rozhodol, že s tým podvodom treba konečne urobiť poriadok,“ hovorí vranovský podnikateľ Andrej Šust päť rokov po tom, čo pre mesto Vranov nad Topľou postavil v eurofondovej zákazke viac ako 100 stojísk na separovaný zber, za ktoré mu podľa jeho slov nikto nezaplatil.

Šust preto dokončené stavby nikomu neodovzdal, ale mesto Vranov nad Topľou ich aj tak užíva vďaka dokumentom, ktoré nezodpovedali skutočnému priebehu stavby.

Podnikateľ hovorí, že doteraz mu za stavby, na ktorých robil so svojimi subdodávateľmi a ktoré dokončil, nikto nezaplatil zhruba 440-tisíc eur.

Aj preto sa Šust ešte v júni tohto roka obrátil listom na premiéra Roberta Fica. V liste mu vysvetlil, že sa nevie domôcť svojich práv napriek krokom, ktoré už urobil, a požiadal ho preto o preverenie postupov štátnych orgánov.

Premiérovi píše, že sa ešte začiatkom roku 2015 obrátil na generálnu prokuratúru, no potom začal spis putovať z jedného úradu na ďalší. „Až po dlhotrvajúcom putovaní spisu po štátnych inštitúciách nám dal teraz konečne za pravdu Úrad špeciálnej prokuratúry,“ hovorí Šust.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Stavbári Euro-Building

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |