Švihák s turbanom: po prvýkrát v histórii povedie sikh veľkú kanadskú stranu

Ako školák s dlhými vlasmi a tmavou pokožkou sa pre šikanovanie dal na bojové umenie, Jagmeet Singh sa mu venuje dodnes.

Tretia najsilnejšia kanadská strana verí, že jej nový líder Jagmeet Singh by mohol poraziť premiéra Justina Trudeaua. Foto – ap

Je mladý, charizmatický, rozumie sociálnym médiám a vie ich využívať, má štýl a chce byť kanadským premiérom.

Toto sa pred pár rokmi hovorilo o súčasnom predsedovi vlády Kanady Justinovi Trudeauovi. Cez víkend sa podarilo dostať do vedenia tretej najsilnejšej kanadskej strany muža s totožnou charakteristikou. Nový predseda ľavicovej Novej demokratickej strany (NDP)  Jagmeet Singh (39) sa však od Trudeau v niečom zásadnom líši.

Ako povedal jeho stranícky kolega, poslanec Craig Scott: „Máme  niekoho, kto si doslova vybudoval svoju cestu, svoje meno. Niekoho, kto sa nestal celebritou tak, že to zdedil. A tým sa odlišuje.“ Scott narážal na prominentný pôvod a detstvo Trudeaua, ktorý vyrastal v rodine premiéra.

Šikanovali ma

Príbeh Jagmeeta Singha, ktorý sa stal prvým predsedom hlavnej kanadskej strany s inou ako bielou pokožkou, je úspešným príbehom syna prisťahovalcov, ktorý sa príliš líšil, no dokázal uspieť. Jeho sikhskí rodičia prišli do Kanady z indického Pandžábu, aby otec mohol študovať medicínu. Najprv žili v provincii Ontario, neskôr v Newfoundlande.

„Ako mnohých iných, čo sa odlišujú, si ma vybrali, pretože som mal smiešne meno, hnedú pokožku a dlhé vlasy. V škole som zažil veľa šikanovania a často som cítil, že tam nepatrím. Musel som sa naučiť brániť sa, čo ma priviedlo k celoživotnému záujmu o bojové umenia,“ napísal Singh na svojej webovej stránke.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |