Denník N

Slovenská disciplinárka očistila Tótha. Zvrátiť to môže už len Športový arbitrážny súd

Matej Tóth. Foto N – Tomáš Benedikovič
Matej Tóth. Foto N – Tomáš Benedikovič

Už do troch týždňov budeme vedieť, či je rozhodnutie o očistení Mateja Tótha konečné. Ten bol dokonca aj na detektore lži.

Matej Tóth nedopoval, myslí si Disciplinárna komisia Slovenského atletického zväzu. Svoje stanovisko teraz posiela na Medzinárodnú asociáciu atletických federácií (IAAF).

Jednotka pre integritu atletiky, ktorá patrí pod IAAF, má tri týždne, aby sa k verdiktu mohla odvolať na Športový arbitrážny súd v Lausanne. Ak tak nespraví, verdikt o očistení Mateja Tótha vstúpi do platnosti. Zatiaľ nie je právoplatný.

„Disciplinárka jednohlasne rozhodla, že neprišlo k porušeniu antidopingových pravidiel Matejom Tóthom a že ruší dočasné pozastavenie jeho činnosti,“ informoval predseda DK SAZ Ivan Čillík.

Ešte nie je jasné, či Tóth môže aj oficiálne trénovať, zväz čaká na stanovisko právnikov. Funkcionári nechceli priblížiť, z akého dôvodu mal podľa odborníkov Tóth nezrovnalosti v biologickom pase.

Tóth musel svoju nevinu dokazovať na vlastné náklady, stálo ho to 60-tisíc eur. Vlastných odborníkov mal aj atletický zväz, ktorý to stál ďalšie peniaze. Tóth nevylučuje, že sa obráti na civilné súdy, aby svoje peniaze dostal späť.

Vyjadrenie Mateja Tótha

Prirodzená reakcia organizmu

Tóth na tlačovej konferencii uviedol, že problémovým bolo meranie zo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kúpte si knihu o Matejovi Tóthovi Odchýlka

Do obchodu

Matej Tóth

Teraz najčítanejšie