Denník N

Straší, že nám zakážu ľudovky, Brusel píše s malým b. Čo si myslí Machala, nový človek na ministerstve školstva?

Lukáš Machala kandidoval v roku 2016 z 21. miesta na kandidátke SNS.
Lukáš Machala kandidoval v roku 2016 z 21. miesta na kandidátke SNS.

Lukáš Machala (SNS) sa stane šéfom služobného úradu na ministerstve školstva. Doteraz pracoval ako poradca Andreja Danka.

Lukáš Machala je známy svojimi názormi. Ľudí straší pred iluminátmi, šíri mnohé konšpirácie a je presvedčený, že svet je plný ľudí, ktorí chcú škodiť „krásnemu a vzácnemu Slovensku“.

Vyberáme niektoré z jeho názorov, aby si ľudia mohli lepšie predstaviť, kto radí predsedovi SNS Andrejovi Dankovi a bude rozhodovať o administratívnom a personálnom dianí na ministerstve školstva.

USA chceli obsadiť Krym

V roku 2015 Lukáš Machala na svojom blogu napísal, že americké námorníctvo chcelo obsadiť Krym, „pričom Američania dobre vedeli, že Rusi majú na Kryme Čiernomorskú flotilu a ponorkové základne“.

Tvrdil tiež, že Američania vyvolali Majdan, zvrhli Janukovyča a postarali sa o „dosadenie bábkovej sionistickej vlády“. USA podľa neho tiež spustili vojenskú agresiu na východe Ukrajiny, konšpiroval nad zostrelením letu MH17 nad Ukrajinou.

Američania podľa Machalu môžu tiež za „vytvorenie a spustenie riadenej invázie mladých moslimských mužov do Európy“.

Brusel s malým b

Pre Machalu je problém písať Brusel s veľkým začiatočným písmenom: „Nemôžem toto sídlo neoimperialistov ctiť z hľadiska slovenského pravopisu. Urazil by som tým podstatu samého seba, prestal by som si vážiť a ctiť, že som slobodne mysliaci a cítiaci človek.“

„Pretože brusel a jeho prisluhovači čakajú na to, kedy posledný z bielych ľudí zmizne z pôvodnej Európy. Vo svojich chorých hlavách majú nakreslený nový kontinent, na ktorom nebude priestor pre rodinu, biele národy, pre zväzok muža a ženy, pre duchovno, kultúru, tradície,“ napísal na blogu o totalite Bruselu a chorobe „menom nový svetový poriadok“.

Študentské pochody organizujú protislovenské mimovládky

Machala označil študentské protesty proti korupcii za akciu, „ktorú organizuje skupina protislovenských vlastizradných mimovládok a ich verných lokajov“.

„Každý patriot, ktorý má úprimne rád našu domovinu, tento pokus o majdanizáciu Slovenska rázne odmietne!“

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie