Denník N

Machala na školstve je ako Bašternák na daňovom úrade

Danko bude ministerku školstva riadiť cez extrémistu, nádej na lepšie vzdelanie sa môže zmeniť na nočnú moru.

Ľudia, ktorí ju poznajú, opisujú novú ministerku školstva Martinu Lubyovú ako schopnú odborníčku, často k tomu však dodávajú aj to, že je možno až príliš ambiciózna. Dnes sa zdá, že ju vlastná ambicióznosť priviedla do situácie, keď môže rýchlo prísť aj o povesť slušnej odborníčky.

Varovné bolo už Lubyovej oznámenie, že ju s SNS „spája niečo, čo by nazvala národným cítením“. Národné cítenie je obvykle fajn, ak sa však niekto hlási k národnému cíteniu v takej forme, ako ho chápu v SNS, behá z toho skôr mráz po chrbte. Ťažko povedať, či je horšie to, ak Lubyová myslí svoje slová vážne, alebo to, ak je z vďačnosti za funkciu ochotná SNS takto poklonkovať.

Pokračovalo to tým, ako Lubyová prevzala vládnu rétoriku, podľa ktorej, ak máme nejaký problém, je to len vec chybnej komunikácie – či už medzi koaličnými partnermi, alebo voči Bruselu v kauze pochybne prideľovaných dotácií na výskum.

Menovanie doterajšieho poradcu Andreja Danka za šéfa služobného úradu jej ministerstva zase Lubyovú usvedčuje prinajmenšom z naivity

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie