Dôležitá otázka o Kiskových daniach: Kto postráži strážcov?

Ak sa v krátkom čase od kompetentných nedozvieme, ako mohli uniknúť prezidentove daňové doklady, znamená to, že ľudia na čele policajného zboru a finančnej správy sú neschopní. Alebo schopní všetkého.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Redaktorka Denníka N mi položila otázku, aký záver plynie z kauzy problémov prezidenta Andreja Kisku s daňami. Vzhľadom na to, že do prezidentovej firmy sa opätovne ohlásili na návštevu daniari a medzi ním a predsedom vlády dochádza k ostrému konfliktu, priskoro robiť závery.

No jedna vec je zjavná a nie iba z tohto prípadu: žiaden slovenský občan si dnes nemôže byť istý, že dôverné informácie, ktoré si vymieňa so štátnymi inštitúciami alebo prostredníctvom mobilných operátorov, sa jedného dňa nedostanú na verejnosť. Nemusia to byť len protokoly z daňovej kontroly, ale aj zdravotná dokumentácia či záznam zo súkromnej konverzácie.

Súdy každým rokom dajú policajtom, SIS, finančnej správe a armádnym tajným súhlas na poldruha tisíca odposluchov. Nejeden človek, ktorý v týchto zložkách pracoval, vám potvrdí, že s takto získanými informáciami sa čulo obchoduje. Neunikajú. Účelovo sa získavajú a obchoduje sa s nimi.

Na víkendovom tlačovom vyhlásení pred kamerami sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Kiskov problém s daňami

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |