Zamestnanec NBÚ hrozil policajtom so zbraňou, zamestnali ho na ministerstve vnútra

Adam M. po incidente odišiel z bezpečnostného úradu. Zamestnali ho u Kaliňáka na personálnej sekcii, ktorej šéfuje Ján Nociar, otec jeho priateľky.

Foto – TASR

Vo februári tohto roka museli obyvatelia Záhradníckej ulice v Bratislave volať políciu. Na ulici robili hluk dvaja podnapití muži. Jeden z nich bol vtedajší príslušník Národného bezpečnostného úradu Adam M. O incidente vtedy informoval denník Plus 1 deň.

Adam M. mal v ruke pištoľ a policajtom údajne mieril na hlavy a vyhrážal sa im. „Sadnite do auta a choďte do p..!“ povedal podľa svedkov. Policajti ho neskôr spacifikovali, naložili do auta a odviezli na políciu. Obvinili ho z útoku na verejného činiteľa.

Na ministerstvo vnútra

Prípad dodnes nie je ukončený, ale Adam M. už má novú prácu. Z NBÚ odišiel a pracuje na personálnej sekcii ministerstva vnútra. Jej riaditeľom je Ján Nociar, otec jeho priateľky.

NBÚ nechcel povedať, ako od nich Adam M. odišiel a či ho prepustili. „Vzhľadom na charakter úloh Národného bezpečnostného úradu v bezpečnostnej oblasti a na zákonnú povinnosť týkajúcu sa vnútornej bezpečnosti úradu sa úrad k personálnym otázkam nevyjadruje,“ napísalo ich tlačové oddelenie. Úrad vydáva previerky, vďaka ktorým sa môžu osoby a firmy oboznamovať s utajovanými skutočnosťami.

Ako sa Adam M. ocitol na ministerstve vnútra? Podľa ministerstva prešiel konkurzom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |