Zamestnanec NBÚ hrozil policajtom so zbraňou, zamestnali ho na ministerstve vnútra

Foto – TASR

Adam M. po incidente odišiel z bezpečnostného úradu. Zamestnali ho u Kaliňáka na personálnej sekcii, ktorej šéfuje Ján Nociar, otec jeho priateľky.

Vo februári tohto roka museli obyvatelia Záhradníckej ulice v Bratislave volať políciu. Na ulici robili hluk dvaja podnapití muži. Jeden z nich bol vtedajší príslušník Národného bezpečnostného úradu Adam M. O incidente vtedy informoval denník Plus 1 deň.

Adam M. mal v ruke pištoľ a policajtom údajne mieril na hlavy a vyhrážal sa im. „Sadnite do auta a choďte do p..!“ povedal podľa svedkov. Policajti ho neskôr spacifikovali, naložili do auta a odviezli na políciu. Obvinili ho z útoku na verejného činiteľa.

Na ministerstvo vnútra

Prípad dodnes nie je ukončený, ale Adam M. už má novú prácu. Z NBÚ odišiel a pracuje na personálnej sekcii ministerstva vnútra. Jej riaditeľom je Ján Nociar, otec jeho priateľky.

NBÚ nechcel povedať, ako od nich Adam M. odišiel a či ho prepustili. „Vzhľadom na charakter úloh Národného bezpečnostného úradu v bezpečnostnej oblasti a na zákonnú povinnosť týkajúcu sa vnútornej bezpečnosti úradu sa úrad k personálnym otázkam nevyjadruje,“ napísalo ich tlačové oddelenie. Úrad vydáva previerky, vďaka ktorým sa môžu osoby a firmy oboznamovať s utajovanými skutočnosťami.

Ako sa Adam M. ocitol na ministerstve vnútra? Podľa ministerstva prešiel konkurzom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |