Polícia: Fico porušil daňové tajomstvo, ale sloboda prejavu má prednosť (+video)

Aktualizované 21:45. Igor Matovič a Daniel Lipšic hovoria, že zákony platia odlišne pre koalíciu a opozíciu. Policajné uznesenie ukazuje, že Fico má policajného prezidenta na povel.

Foto – TASR

Vyšetrovateľ bratislavskej polície prerušil vyšetrovanie vyzradenia bankového tajomstva Igora Matoviča, čo pred poslednými voľbami urobil na tlačovej besede premiér Robert Fico.

„Nepodarilo sa zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe,“ napísal hovorca polície Michal Szeiff. Ako prví o tom informovali Igor Matovič a jeho obhajca Daniel Lipšic.

Vyšetrovateľ podľa nich povedal, že Fico naplnil znaky skutkovej podstaty trestného činu, sloboda prejavu však má podľa vyšetrovateľa prednosť. Ak by stíhali Fica, museli by podľa polície stíhať aj všetkých novinárov, ktorí potom Ficove slová zverejnili.

Polícia tiež tvrdí, že nezistila hlavného páchateľa, teda toho, kto Ficovi informácie o Matovičových daniach, ktoré proti nemu použil v predvolebnom boji, vyniesol.

Inak pristupovali k Rybaničovi a Matovičovi

Matovič s Lipšicom hovoria, že je to škandál. Nie tak ani to, že Fico nie je stíhaný, ale to, že polícia sa nespráva ku všetkým rovnako.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |