Prokurátorka navrhuje za nástenkový tender bývalým ministrom väzenie a desaťtisícové pokuty

Foto N – Monika Tódová

Tesne pred ukončením dokazovania v kauze nástenkový tender sa rozhodla vypovedať obžalovaná Zdenka Kudláčová. Prokurátorka navrhla Janušekovi od 10 do 17 a pol roka, Štefanovovi od 7 do 9.

Bývalí ministri za SNS Igor Štefanov a Marián Janušek sa ani na poslednú chvíľu nerozhodli zmeniť svoje stanovisko a vypovedať v kauze nástenkový tender, kde im hrozia roky väzenia. Na poslednú otázku súdu pred skončením dokazovania, či chcú vo veci vypovedať, obaja mlčali.

Rozhodla sa však vypovedať obžalovaná Zdenka Kudláčová, ktorá v tendri vystupovala ako „odborne spôsobilá osoba“. Meno takejto osoby musel obstarávateľ uviesť na podkladoch k tendru. Kudláčová povedala, že ju v tendri zneužila jej dnes už bývalá kamarátka a vtedajšia zamestnankyňa Úradu pre verejné obstarávanie Marta Budišová a aj Róbert Lenčéš z advokátskej kancelárie Avocat, ktorý pred ňou predstieral, že je zamestnanec ministerstva výstavby. V skutočnosti bol budúci víťaz v tendri.

Kudláčová: Nebola som odborne spôsobilá osoba

Zdenka Kudláčová hovorí, že v tendri v skutočnosti nebola odborne spôsobilou osobou, lebo nemala s ministerstvom uzatvorenú žiadnu zmluvu. Tá bola podľa zákona podmienkou.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Nástenkový tender

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |