Prokurátorka navrhuje za nástenkový tender bývalým ministrom väzenie a desaťtisícové pokuty

Tesne pred ukončením dokazovania v kauze nástenkový tender sa rozhodla vypovedať obžalovaná Zdenka Kudláčová. Prokurátorka navrhla Janušekovi od 10 do 17 a pol roka, Štefanovovi od 7 do 9.

Foto N – Monika Tódová

Bývalí ministri za SNS Igor Štefanov a Marián Janušek sa ani na poslednú chvíľu nerozhodli zmeniť svoje stanovisko a vypovedať v kauze nástenkový tender, kde im hrozia roky väzenia. Na poslednú otázku súdu pred skončením dokazovania, či chcú vo veci vypovedať, obaja mlčali.

Rozhodla sa však vypovedať obžalovaná Zdenka Kudláčová, ktorá v tendri vystupovala ako „odborne spôsobilá osoba“. Meno takejto osoby musel obstarávateľ uviesť na podkladoch k tendru. Kudláčová povedala, že ju v tendri zneužila jej dnes už bývalá kamarátka a vtedajšia zamestnankyňa Úradu pre verejné obstarávanie Marta Budišová a aj Róbert Lenčéš z advokátskej kancelárie Avocat, ktorý pred ňou predstieral, že je zamestnanec ministerstva výstavby. V skutočnosti bol budúci víťaz v tendri.

Kudláčová: Nebola som odborne spôsobilá osoba

Zdenka Kudláčová hovorí, že v tendri v skutočnosti nebola odborne spôsobilou osobou, lebo nemala s ministerstvom uzatvorenú žiadnu zmluvu. Tá bola podľa zákona podmienkou.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Nástenkový tender

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |