Právnik Bžán má dostať 17,6 milióna, nominanti Smeru sa tvária, že je to úspech

Štát zaplatí firme advokáta s väzbami na Smer obrovskú sumu aj po dohode o jej znížení. Nominanti Ficovej strany si s ním namiesto 80-miliónovej odmeny dohodli gážu do 17,6 milióna eur. Aktualizované o 16:55.

Radomír Bžán po škandále tlačovku nezvolal, vyhlásenia posiela emailom. Toto je logo jeho kancelárie. N – Tomáš Benedikovič

Advokátska kancelária Radomíra Bžána dostane za spor o gabčíkovskú elektráreň najviac 17,6 milióna eur, čo je 2,5 percenta z celkovej hodnoty sporu 705,6 milióna eur.

Oznámila to štátna firma MH Manažment, ktorá sa na tom dohodla so Bžánom. Kancelária právnika s kontaktmi na ľudí blízkych Smeru mohla pôvodne podľa zmluvy zinkasovať viac ako 80 miliónov eur.

Štátny manažér: Toto už je primerané

„Predseda predstavenstva spoločnosti MH Manažment Branislav Bačík sa dohodol s advokátskou kanceláriou JUDr. Radomír Bžán, s. r. o., na znížení odmeny za víťazstvo v arbitráži na maximálnu výšku 2,5 percenta z pôvodných 11 percent,“ oznámila štátna firma.

Dohodu Bačík oznámil po tom, ako sa téme možnej astronomickej odmeny pre právnika dva týždne venovali médiá a opozícia chce kvôli nej odvolávať ministra hospodárstva. Podľa bývalého poslanca Smeru ale o znížení sumy chcel rokovať samotný advokát. „K rokovaniam sme pristúpili včera (v pondelok) na žiadosť advokátskej kancelárie, ktorá chcela zastaviť traumatizovanie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |