Newsfilter: Ďalšie spochybnenie Kisku prichádza od rodiny poslanca SNS

1. Advokát Bžán možno nakoniec nedostane ani zníženú sumu 2. Prezidenta žaluje príbuzný podpredsedu SNS 3. Parlament opäť schválil vzdormetále + nový Shooty, odkaz Milana Šimečku, jednou vetou, FB status, citát dňa a odporúčané texty.

Udalosti dňa vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Možno to nakoniec nebude ani 17,6 milióna

Hoci to po utorku vyzeralo tak, že sa odmena pre advokáta Bžána zníži, ešte stále je tu možnosť, že príde aj o zníženú sumu.

Ako prvá sa v stredu ozvala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, ktorá považuje aj 17,6-miliónovú odmenu za neprimeranú a naznačila, že by pre ňu mohlo padnúť vedenie MH Manažmentu. „Je to na vyvodenie zodpovednosti,“ povedala. Toto vyjadrenie je nepochybne správne, pretože hoci zníženie odmeny z 80 na 17,6 milióna eur vyzerá impozantne, aj nižšia suma je stále dostatočne impozantná na to, aby vyvolávala otázky, či sa má odmena jednej advokátskej kancelárii rovnať zisku veľkých firiem. (Pozri včerajší Newsfilter.)

Zostane zase všetko po starom? Chvíľku to vyzeralo tak, že sa toto vyjadrenie zaradí do série iných Žitňanskej vyjadrení (kritika Kaliňáka za Bašternáka, Fica za novinárov, policajného prezidentra za konšpirácie, sudkyňu za nepredvedenie Fica…), pri ktorých síce uznanlivo pokývame hlavou, povieme si, že aspoň niekto v tej vláde má správny názor, ale na veci sa nakoniec aj tak nič nezmení. Samozrejme, nie vinou ministerky, ale vinou iných ľudí, s ktorými je v koalícii.

Stačí sa pozrieť na príbeh mimoriadneho výboru pre hospodárske záležitosti. Ten iniciovala opozícia, ale koaliční poslanci sa na rokovanie vôbec nedostavili podobne ako ministri hospodárstva a životného prostredia Peter Žiga a László Sólymos, pričom Žiga podľa opozície na pozvánku nijako nereagoval. Alebo si stačilo spomenúť, ako sa Žitňanskej vládni kolegovia tvárili ešte minulý týždeň, keď síce vyjadrili istú lútosť, ale jedinú možnosť videli v tom, že sa pokúsia s advokátom vyjednať nižšiu sumu, čo sa nakoniec aj podarilo.

No možno sa politici predsa len rozhýbu ešte viac. Naznačuje to fakt,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Newsfilter

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |