Čistá tragédia pokračuje

Zariadenie Čistý deň ešte stále funguje, Richter novelizuje zákon.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Jednou z prvých reakcií ministra Richtera na kauzu Čistý deň bolo avízo, že sa bude novelizovať zákon o sociálnoprávnej ochrane. Táto slávna novela úspešne pokračuje v predstieraní, že dôvodom zistených nedostatkov bola nedostatočná právna úprava, a nie ignorácia existujúcej. Pritom nie vždy sa podarí jednou ranou ukázať aj absolútne nepochopenie legislatívnej tvorby. Ako, prečo?

Predstavte si, že v obci máte vyše roka nevyšetrenú vraždu, lebo niekto sa s niekým dohodol, že nehorí. Zároveň naša ústava, ako aj medzinárodné dokumenty zakazujú pripraviť človeka o život. Myslíte si, že je nutné, aby ste to isté dávali aj do všeobecného záväzného nariadenia u vás v Záručnej Lehote nad Váhom? A ešte si dáte záležať, aby ste rozpísali, že nemožno niekomu spôsobiť smrť zastrelením, obesením, otrávením a tak ďalej. Možno budete mať dobrý pocit, aký fajn právny predpis ste prijali, veď kto by namietal také bohumilé veci.

Niečo podobné sa teraz pokúša spáchať Richterovo ministerstvo, keď by v návrhu zákona rado taxatívne zakázať „kontakt s rodičmi…, sociálne vylúčenie, vyžadovanie neprimeraných fyzických výkonov, zásahy do

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Kauza Čistý deň

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |