Čistá tragédia pokračuje

Foto N – Tomáš Benedikovič

Zariadenie Čistý deň ešte stále funguje, Richter novelizuje zákon.

Jednou z prvých reakcií ministra Richtera na kauzu Čistý deň bolo avízo, že sa bude novelizovať zákon o sociálnoprávnej ochrane. Táto slávna novela úspešne pokračuje v predstieraní, že dôvodom zistených nedostatkov bola nedostatočná právna úprava, a nie ignorácia existujúcej. Pritom nie vždy sa podarí jednou ranou ukázať aj absolútne nepochopenie legislatívnej tvorby. Ako, prečo?

Predstavte si, že v obci máte vyše roka nevyšetrenú vraždu, lebo niekto sa s niekým dohodol, že nehorí. Zároveň naša ústava, ako aj medzinárodné dokumenty zakazujú pripraviť človeka o život. Myslíte si, že je nutné, aby ste to isté dávali aj do všeobecného záväzného nariadenia u vás v Záručnej Lehote nad Váhom? A ešte si dáte záležať, aby ste rozpísali, že nemožno niekomu spôsobiť smrť zastrelením, obesením, otrávením a tak ďalej. Možno budete mať dobrý pocit, aký fajn právny predpis ste prijali, veď kto by namietal také bohumilé veci.

Niečo podobné sa teraz pokúša spáchať Richterovo ministerstvo, keď by v návrhu zákona rado taxatívne zakázať „kontakt s rodičmi…, sociálne vylúčenie, vyžadovanie neprimeraných fyzických výkonov, zásahy do

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Kauza Čistý deň

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |