Newsfilter: Správa o návrate rozumu na Slovensko prekvapila predvolebné Česko

1. Babiš je už znova Bureš. 2. Bžán zo Sniny zahanbil aj New York. 3. SNS dostala výstrahu, že so zbraňami nie sú žarty + krátke správy, zaujímavé články, nový Shooty, odkaz Martina M. Šimečku, citát a status dňa.

Andrej Babiš. Foto – TASR

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Babiš je znova Bureš

Ešte vo štvrtok ráno sa zdalo, že český internet bude najviac zaujímať debut Jaromíra Jágra v Calgary Flames. Potom však prišla správa, že slovenský Ústavný súd vrátil do hry agenta Bureša, a priority sa zmenili.

Kto je agent Bureš

Agent Bureš, vlastným menom Andrej Babiš, je favoritom budúcotýždňových českých parlamentných volieb a s náskokom hlavný kandidát na nového premiéra.

Okrem toho je to označenie, ktoré sa vo zväzkoch ŠtB vyskytuje od 80. rokov, keď bol Babiš zamestnancom Petrimexu. Podľa dokumentov s ním tajná polícia prerušila spoluprácu v roku 1985, keď pracovne odišiel do Maroka.

Babiš, naopak, tvrdí, že s komunistickou tajnou službou nikdy nespolupracoval, čo mu pred slovenskými súdmi potvrdili najnedôveryhodnejší svedkovia na svete – riadiaci dôstojníci ŠtB, ktorí s ním podľa záznamov ako s agentom spolupracovali.

Napriek snahe ÚPN a stanoviskám odborníkov, ktorí tvrdili, že Burešove záznamy sú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |