Učiteľov v Teach for Slovakia je dvakrát viac, hovoria aj o vlastnej škole

Foto N – Tomáš Benedikovič

Tento rok do programu pribudlo 24 nových učiteľov, majú za sebou prvý mesiac za katedrou.

Projekt Teach for Slovakia medzi sebou v ďalšom ročníku privítal viac ako dve desiatky nových učiteľov.

„Tento rok sa nám program podarilo zdvojnásobiť a zapojiť do programu rekordných 24 účastníkov, čím sme ich číslo zdvojnásobili na 48,“ tvrdí zakladateľ projektu Teach for Slovakia Stanislav Boledovič.

Od čoho závisí, či sa program bude môcť zdvojnásobiť aj budúci rok?

„Náš program je rovnomerne financovaný firmami, jednotlivcami a štátom. Závisí to teda od toho, či tieto tri skupiny dokážeme presvedčiť, aby nás opäť podporili,“ hovorí Boledovič.

Ťažký prvý mesiac v škole

Na otvorenie nového ročníka Teach for Slovakia prišli aj noví členovia, ktorí sú na školách ešte len od septembra.

Pred mesiacom začala učiť na základnej škole v Michalovciach Angelika Fogašová. Štyri roky študovala v Škótsku a po návrate na Slovensko zistila, že ju práca vo firme veľmi nenapĺňa.

Prihlásila sa teda do programu Teach for Slovakia. Pred žiakmi mala spočiatku rešpekt. „Nakoniec sme si však na seba zvykli. Myslím si, že zatiaľ spolu vychádzame dobre,“ hovorí Fogašová.

Prvý mesiac v škole v obci Seňa bol podľa nového člena programu Michala Rybára ťažký. „Deti treba nielen vzdelávať, ale aj vychovávať a zároveň bojovať so strašnou byrokraciou.“

Vysokú školu študoval v Anglicku a potom sa v Rakúsku päť rokov venoval výskumu v oblasti teoretickej informatiky.

„Počas štúdia v zahraničí som vnímal situáciu na Slovensku, ktorá šla z môjho pohľadu dolu vodou v politike aj vo vzdelávaní. Prišiel som na to, že už nemôžem čakať na to, že niekto iný to za nás urobí,“ hovorí Michal Rybár, ktorého od učenia rodina odhovárala.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |