Denník N

Renáta Kaščáková: Treba riešiť zlé hospodárenie v považskobystrickej nemocnici, ak sa stane župankou, odstúpi z parlamentu (anketa k voľbám do VÚC)

Renáta Kaščáková. Foto – TASR
Renáta Kaščáková. Foto – TASR

Denník N Považská Bystrica kontaktoval všetkých kandidátov na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a spýtal sa ich, čo bude ich prioritou na poste župana a akú majú víziu pre Považskú Bystricu a okolie. V abecednom poradí zverejňujeme odpovede tých, ktorí sa do ankety zapojili.

Renáta Kaščáková, Mgr., 51, poslankyňa NR SR, Trenčín, SaS, OĽaNO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

Čo bude vašou prioritou, ak sa stanete predsedníčkou TSK?
Mojou prioritou bude presadzovať systémové zmeny a nie iba „plátať diery“, ako sa to robí dnes. Čo sa týka oblastí, prioritne sa chcem zamerať na sociálnu oblasť v súvislostiach so zdravotníctvom, s dopravnou dostupnosťou, infraštruktúrou a podobne. Chcem zriadiť aj kontaktný informačný bod pre sociálne veci, kde sa záujemcovia dozvedia, aké majú práva a na čo majú nárok v každej individuálnej sociálnej situácii. Ďalšími prioritami sú príležitosti pre mladých ľudí, opäť v súvislostiach so vzdelaním, s podporou talentov, prepojením s podnikateľským prostredím a podobne.

Máte nejakú konkrétnu víziu týkajúcu sa Považskej Bystrice, Púchova a blízkeho okolia?
V Považskej Bystrici považujem za dôležité riešiť problém zlého hospodárenia v tamojšej nemocnici v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja – v súčinnosti so štátom, s poisťovňami, odbornou obcou atď. Mojou prioritou bude urobiť všetko pre to, aby sa situácia v poskytovaní zdravotníckej starostlivosti zlepšila v prospech pacienta. V Púchove bude zase pre mňa dôležité nadviazať dobrú komunikáciu s významnými zamestnávateľmi a ďalšími lokálnymi aktérmi o spolupráci pri rozvoji celej spádovej oblasti. Chcem v nich vyvolať záujem o vzájomnú spolupatričnosť a pomoc pri rozvoji Považia ako prirodzeného regiónu.

Nebude ťažké skombinovať prácu predsedníčky TSK s ďalšou funkciou, vo vašom prípade poslankyne parlamentu?
Túto dilemu nebudem riešiť, pretože ako som už veľakrát avizovala, v prípade, že budem zvolená za županku, vzdám sa mandátu poslankyne NR SR. Som presvedčená, že tieto dve funkcie nemožno vykonávať súbežne bez toho, aby jedna z nich neutrpela.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Považská Bystrica

Teraz najčítanejšie