Denník N

V rámci akcie Shark zatkli aj okresného funkcionára a košického župného poslanca za Most

Stanislav Vospálek. Foto – archív
Stanislav Vospálek. Foto – archív

Aktualizované 17:42 – Polícia zadržala Stanislava Vospálka, okresného predsedu Mosta-Híd v Spišskej Novej Vsi.

V rámci najväčšej akcie finančnej polícia NAKA zadržali aj okresného funkcionára Mosta-Híd. Ide o okresného predsedu strany v Spišskej Novej Vsi a košického župného poslanca Stanislava Vospálka. Pracuje na úrade splnomocnenca vlády pre rómske menšiny Ábela Ravasza.

NAKA o akcii informovala v piatok: „Dnes od skorých ranných hodín zasahuje v Košickom, Prešovskom, Banskobystrickom a Bratislavskom kraji niekoľko stoviek príslušníkov Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry a ostatných zložiek Policajného zboru. Policajti v rámci akcie Shark vykonávajú domové prehliadky a prehliadky iných priestorov vo viac ako 40 objektoch s cieľom zadokumentovať závažnú ekonomickú trestnú činnosť.“

Viac informácií chce polícia poskytnúť zajtra. Most už Vospálkovi pozastavil členstvo v strane a stiahol ho aj z kandidátky do župných volieb.

Bol v ANO, potom prišiel do Mosta

Ravasz vie o Vospálkovom zadržaní niekoľko hodín, snažil sa s ním alebo s jeho rodinou spojiť, no neúspešne. „Pracujem s veľmi limitovanými informáciami. Ak sa to potvrdí, je to vážna záležitosť, nechcel by som vopred súdiť, keď sa potvrdí jeho vina, okamžite ukončíme spoluprácu,“ povedal Ravasz.

Vospálek je bývalým členom ANO. Píše to na svojej webovej stránke. „Od r. 2003 som bol členom strany ANO až do jej skončenia.“

„Od roku 2009 som sa stal členom strany Most-Híd.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie