Denník N

Na súde s Rybaničom vypovedal Kaliňák, obchod s Bašternákom stále považuje za normálny

Minister vnútra Robert Kaliňák na súde s Filipom Rybaničom. Foto – TASR
Minister vnútra Robert Kaliňák na súde s Filipom Rybaničom. Foto – TASR

Súd pojednávanie o prelomení bankového tajomstva ministra vnútra odročil na 19. decembra, vypočuť chce aj poslanca SaS Jozefa Rajtára.

Minister vnútra Robert Kaliňák vo štvrtok vypovedal na Okresnom súde Bratislava v kauze poslaneckého asistenta Filipa Rybaniča. Ten si ako pracovník Tatra banky, ktorej je Kaliňák drobný akcionár, pozrel jeho účty a odhalil, že minister obchodoval s Ladislavom Bašternákom, ktorý je teraz obvinený z daňových trestných činov.

„Myslím si, že je zodpovedný niekto iný, kto ho na to nahovoril a v tejto veci sa zbabelo schováva za svoj status poslanca. Nechal utopiť svojho zamestnanca na svoju politickú akciu,“ povedal Kaliňák po výpovedi o poslancovi SaS Jozefovi Rajtárovi, pre ktorého Rybanič pracuje ako asistent. Rajtár aj Kaliňák sa neskôr hádali na chodbe súdu.

Poslanec SaS Jozef Rajtár a jeho asistent Filip Rybanič na súde. Foto – TASR

Rybanič je obvinený, že údaje, ktoré získal ako zamestnanec banky, poskytol vlani novinárom. Sudkyňa pojednávanie odročila, pretože chce ešte vypočuť dvoch vyšetrovateľov a poslanca Rajtára. Policajti mali prísť už vo štvrtok, ale riaditeľ NAKA ich ospravedlnil pre neodkladné pracovné povinnosti.

Pojednávanie prebieha bez verejnosti, novinári môžu čakať iba na chodbe. Sudkyňa Iveta Willantová to odôvodňuje bankovým tajomstvom. Aj preto Rybaničov nový obhajca Marek Para namietal jej zaujatosť. Odôvodňuje to tým, že Kaliňák sám na tlačovej konferencii zverejnil vlastné

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Filip Rybanič

Robert Kaliňák

Teraz najčítanejšie