Denník N

Nenávisť voči Sorosovi je celosvetová choroba

Foto – TASR
Foto – TASR

Pre novú generáciu nacionalistov sa americký investor stal dokonalým zloduchom.

Autor je komentátor Financial Times

George Soros, miliardár, investor a filantrop, mal rušný rok. Od začiatku roku 2017 sfalšoval chemický útok v Sýrii, financoval protesty proti Trumpovi vo Washingtone, vypracoval „Sorosov plán“ na zaplavenie Maďarska utečencami, vynútil si zmenu vlády v Macedónsku, spochybnil izraelského premiéra a podarilo sa mu dosiahnuť prepustenie niekoľkých kľúčových asistentov Bieleho domu. Nie je to zlé na muža vo veku 87 rokov.

Internacionalista vo veku nacionalizmu

Všetky vyššie uvedené tvrdenia sú, samozrejme, konšpiračné teórie. Lenže skutočnosť, že sa tento rok objavili a všetky spomínajú meno pána Sorosa, nie je iba kuriozita. Hovorí to niečo dôležité a znepokojujúce o globálnej politike.

V deväťdesiatych rokoch kráčal pán Soros s duchom doby, keď využil miliardy, ktoré zarobil na financiách, na podporu prechodu k demokracii v postkomunistickej Európe a inde. Medzičasom sa však globálna politická klíma zmenila a liberálne myšlienky sú na ústupe.

Pre novú generáciu nacionalistov od USA cez Rusko po Maďarsko sa pán Soros stal dokonalým zloduchom. Je to internacionalista, ktorý žije vo veku nacionalizmu. Je podporovateľom individuálnych, nie skupinových práv. Podľa magazínu Forbes je 29. najbohatším človekom na svete. A je tiež Žid, takže je ho možné ľahko obsadiť do úlohy tajomného a manipulatívneho medzinárodného finančníka, ktorá bola kedysi vyhradená pre Rothschildovcov.

Nedovoľte, aby sa Soros smial posledný

Jeden zo škaredších kúskov propagandy proti Sorosovi ho v tomto roku výslovne prepojil so starými klebetami proti Rothschildovcom. Keď sa nacionalisti z hnutia „Amerika na prvom mieste“ začali obávať, že H. R. McMaster, poradca pre národnú bezpečnosť prezidenta Donalda Trumpa, robí čistky ich spojencov v Bielom dome, zriadili internetovú stránku s názvom „McMaster leaks“, na ktorej sa objavila karikatúra McMastera, ktorého ako bábku vedú Soros a Rothschildovci.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

George Soros

Teraz najčítanejšie