Denník N

Pavel Petrík: Riešiť problém s komunálnym odpadom a vytvoriť Zelenú župu (anketa k voľbám do VÚC)

Foto - archív
Foto – archív

Denník N Považská Bystrica kontaktoval všetkých kandidátov na poslancov Trenčianskeho samosprávneho kraja bývajúcich v okrese Považská Bystrica a spýtal sa ich, čo bude ich prioritou na poste poslanca a akú majú víziu pre Považskú Bystricu a okolie. V abecednom poradí zverejňujeme odpovede tých, ktorí sa do ankety zapojili.

Pavel Petrík, Ing. (62) – vedúci odboru, Považská Bystrica, Smer, SNS, Most-Híd, Strana zelených

Čo bude vašou prioritou, ak sa stanete poslancom Trenčianskeho samosprávneho kraja?

Keďže celý život pracujem v oblasti ochrany prírody a krajiny, chcel by som tieto profesijné skúsenosti preniesť aj do práce poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja. Mojou prioritou teda bude predovšetkým životné prostredie v Trenčianskom kraji, a to vo všetkých zložkách životného prostredia. Touto svojou prácou chcem naplniť aj zámer vytvoriť z Trenčianskeho kraja „Zelenú župu“.

Aká by bola vaša vízia konkrétne pre okres Považská Bystrica z hľadiska poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja?

Okres Považská Bystrica má najväčšie problémy v oblasti životného prostredia s komunálnym odpadom. Nedôsledné separovanie a zhodnocovanie spôsobilo, že jediná regionálna skládka sa zaplnila o päť rokov skôr ako bol zámer. Ale obdobná situácia je aj v iných mestách a obciach Trenčianskeho kraja.

Je teda potrebné aj z pozície Trenčianskeho samosprávneho kraja začať spracovávať zámer, ako do budúcnosti riešiť komunálny odpad. A to od efektívneho zhodnocovania, separovania, minimalizovania tvorby odpadu až po jeho energetické zhodnocovanie.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Považská Bystrica

Teraz najčítanejšie