Denník N

Ďalší prieskum dáva Lunterovi obrovský náskok, v Žiline má šancu Jurinová

Ján Lunter. Foto N – Tomáš Benedikovič
Ján Lunter. Foto N – Tomáš Benedikovič

Agentúra AKO zverejnila údaje o predvolebnej situácii v ďalších štyroch krajoch. V Bratislave si udržiava vedenie Milan Ftáčnik, v Prešove a Žiline vedú kandidáti Smeru.

Ján Lunter má reálnu šancu poraziť Mariana Kotlebu, Bratislava môže mať ľavicového župana, v Prešove zrejme zostane na čele kraja človek, ktorý je tam od roku 2001, a v Žiline sa schyľuje k tesnému súboju.

To všetko ukázal najnovší prieskum agentúry AKO k župným voľbám, ktorý agentúra pripravila pre spravodajskú televíziu TA3. Dnes zverejnila výsledky v Bratislave, Bystrici, Prešove a Žiline. Od včerajška sú známe preferencie aj v ostatných štyroch krajoch.

Od soboty rána sa už ďalšie prieskumy zverejňovať nemôžu, začína totiž platiť 2-týždňové moratórium. Voľby budú 4. novembra.

Bystrica: Lunter už má náskok

V Banskobystrickom kraji má podľa nového prieskumu agentúry AKO obrovský náskok kandidát väčšiny demokratických strán, podnikateľ Ján Lunter, ktorý kandiduje ako nezávislý. Volilo by ho viac ako 50 percent ľudí, čo je zatiaľ jeho najlepší výsledok.

Takéto čísla získal po tom, čo sa kandidatúry v jeho prospech vzdali Martin Klus z SaS a nezávislý Stanislav Mičev.

Súčasný župan a predseda krajne pravicovej Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba má podporu 22 percent ľudí. S odstupom nasleduje prednosta Mestského úradu v Brezne Martin Juhaniak.

Podľa analytikov je teraz najvážnejšou výzvou Lunterovho volebného štábu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Župné voľby 2017

Teraz najčítanejšie