Denník N

Keby sa blížil hurikán Robo, tiež by nám to zamlčali? (udalosti týždňa)

Osobnosti vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa. Teraz ich zaujal odsúdenie exministrov výstavby.

Iveta Radičová, bývalá premiérka

Udalosť týždňa I.

Kurz politiky, ktorý nasadí Kurz po voľbách v Rakúsku, je vo vzťahu k V4 jasný: chce úzku spoluprácu s Nemeckom, Francúzskom a ďalšími krajinami a dobrý kontakt s krajinami V4. A nechce pristúpiť k V4 – preto špekulácie a následné vyhlásenia o opaku znižujú kredit autorov týchto špekulácií tak z radov novinárov, ako aj politikov. Start-upová generácia má už svojich politikov, je inovatívna, preto je zatiaľ ťažko predvídateľná.

Udalosť týždňa II.

Rozhodnutie Ústavného súdu vo vzťahu k Babišovi či rozhodnutie špeciálneho súdu v nástenkovom tendri si zaslúžia pozornosť. Ale je toľko ale… Dve lastovičky jar nerobia, ale môžu byť náznakom, že by mohla prísť. Alebo sem zaleteli len omylom? Chcem veriť, že je to pozitívna správa. A zároveň viem, že ide zima.

Prešľap týždňa

Poslanci sa nám opäť vyurážali. A ĽSNS si posilňuje pozície medzi mladými ľuďmi a pripravuje sa na silnú pozíciu v župách nie cez osobu župana, ale zastúpenie poslancov vo VÚC.

 

Ján Štrasser, spisovateľ

 Prešľap týždňa

E-preukazy, do ktorých štát vrazil milióny (našich) eur a do ich používania núti pomaly už aj poslednú babku, čo na trhu predáva kapustu, majú vážnu bezpečnostnú chybu a sú zneužiteľné. To je prúser, no ešte väčší je to, že ten istý štát to ich používateľom tri mesiace tajil! Podľa tejto mustry by sme sa o tom, že k nám mieri hurikán 5. kategórie (Robo? Andrej? Béla?), dozvedeli od našich autorít mesiac po tom, čo by Slovensko rozmlátil na cucky. (Akurát pár vyvolených – Robo? Andrej? Béla? – by ho v pohode prečkalo v spoľahlivých krytoch pod bytovým komplexom Bonaparte.)

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Udalosti týždňa

Teraz najčítanejšie