Denník N

Newsfilter: Pavol Rusko môže byť výbušnejší ako Gorila

Znova sme dali na jedno miesto všetko dôležité, čo sa cez deň stalo alebo popísalo. A Martin Šimečka ešte na záver vysvetľuje, ako to bolo v skutočnosti s meraním pravdovravnosti na stredovekých súdoch.

Udalosti utorka vybral a komentoval Konštantín Čikovský

1. Rozhoduje sa o väzbe pre bývalého ministra

Najneskôr v stredu o 14,20 sa Pavol Rusko dozvie, či bude ďalej vyšetrovaný na slobode, alebo ostane zadržaný v cele. Polícia s najvyššou pravdepodobnosťou požiada prokuratúru o podanie návrhu na vzatie Ruska do väzby, pretože v posledných hodinách jej dôkazov skôr pribudlo.

Výpoveď Mikuláša Černáka potvrdil aj Miloš Kaštan, ktorý je tiež odsúdený vo väzení a je tak nepravdepodobné,  že by sa s Černákom dohodol vypovedať proti Ruskovi.

Z toho, čo je doteraz známe, vieme, že tím Gorila vypočúval Černáka a ten sa rozhodol potvrdiť, čo spomenul iným policajtom už v roku 2014, že si od neho Rusko objednal vraždu.

Ak by bývalý riaditeľ Markízy a minister hospodárstva, ktorý je už teraz na tom psychicky zle, ostal vo väzbe, mohol by sa pod tlakom rozpamätať na veci, ktoré by mohli položiť viacerých veľmi významných politikov a biznismenov.

Ak Gorila zmenila obraz o slovenskej politike a vypovedajúci Černák nám kreslí podrobnú históriu slovenského podsvetia, kajúci sa Rusko by spôsobil minimálne rovnako veľké šoky.

Generálny prokurátor Čižnár, ktorý bude v konečnom dôsledku tiež zodpovedať za rozhodnutie o vzatí/nevzatí Ruska do väzby, teraz veľa fajčí a má ten deň, keď sa zo svojej zodpovednosti extra neteší.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie