Denník N

Newsfilter: Prišiel čas pochváliť Slovenskú poštu

1. Pavol Rusko je na tom stále horšie. 2. Pošta urobila správnu vec. 3. Gabčíkovo znamenalo faktickú nezávislosť. Plus krátke správy, zaujímavé články, citát dňa, nový Shooty a odkaz Martina M. Šimečku.

Udalosti utorka vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Pavlovi Ruskovi naozaj hrozí väzba

V pondelok prišlo prekvapenie, že polícia zadržala Pavla Ruska, ktorého podozrieva z toho, že si objednal vraždu svojej spoločníčky Sylvie Volzovej, i pochybnosti, o tom, že políciu na vec upozornil najznámejší slovenský mafián odpykávajúci si doživotný trest.

V utorok to začalo byť pre Ruska vážnejšie, pretože Černákovu verziu potvrdil aj ďalší mafián. No vážnejšie to začalo byť aj pre políciu, ktorá podľa Černákovho obhajcu o veci vedela už tri roky.

V stredu dal prokurátor návrh na vzatie Pavla Ruska do väzby, pretože sa obával, že by Rusko mohol ujsť. Súd má od tej chvíle 72 hodín na to, aby o väzbe rozhodol.

Ešte stále nie je nič isté, Pavol Rusko je nevinný, ale keby sa potvrdili veci, o ktorých sme doteraz počuli, malo by to hrozné dôsledky. Objednávka vraždy by znamenala, že Vladimír Mečiar nebol jediným členom vlády, ktorý je spájaný s vraždou.

Ale nezostalo by len pri Ruskovi. Rusko, ktorý občas aj veľmi špinavými prostriedkami bojoval o svoju televíziu, o vplyv nad podobou protimečiarovskej opozície, o pretlačenie dvoch strán do parlamentu a jedného človeka do prezidentského kresla i o presadenie svojej osoby z parlamentu do ministerského kresla, by dodatočne vrhol ďalší tieň aj na nemečiarovskú časť politickej scény.

Nech by to bolo akokoľvek nespravodlivé, okrem toho, že by si mohol spomenúť na to, kto mal čo za ušami, by symbolicky mohol prispieť k už aj tak pošramotenej povesti politiky ako miesta, kde sú zlí úplne všetci. Napokon, ako svedčia mnohé reakcie, k tomu prispelo už len jeho zadržanie a väzba.

A potom je tu polícia. Ak je pravda, že od Černáka o veci vedela už tri roky, ale s týmto vážnym obvinením nič neurobila,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie