Denník N

Pavol Rusko skončil v nemocnici po rozhodnutí o podaní návrhu na jeho väzbu

Pavol Rusko v nemocnici. Foto N - Tomáš Benedikovič
Pavol Rusko v nemocnici. Foto N – Tomáš Benedikovič

Pavol Rusko absolvoval rôzne vyšetrenia v sprievode policajtov. O jeho vzatí do väzby bude súd rozhodovať vo štvrtok o 16.00.

Bývalý minister hospodárstva Pavol Rusko skončil v stredu večer na urgentnom príjme v nemocnici na Kramároch. Po tom, čo prokuratúra oznámila, že sa rozhodla podať na súd návrh na vzatie Ruska do väzby, sa bývalý majiteľ televízie Markíza začal v cele policajného zaistenia na Račianskej ulici sťažovať na zdravotné problémy.

Polícia ho priviezla podvečer na Kramáre na urgentný príjem, kde ho videli viacerí zamestnanci nemocnice. Tam skonštatovali, že jeho stav nie je život ohrozujúci, a poslali ho na vyšetrenia do nemocnice v bratislavskom Starom Meste na Mickiewiczovej ulici. Rusko ešte večer absolvoval rôzne vyšetrenia v sprievode policajtov. Do cely ho odviedli pätnásť minút po polnoci.

Foto N – Tomáš Benedikovič

NAKA v pondelok obvinila Ruska, že si v roku 1997 u bossa vtedajšieho podsvetia Mikuláša Černáka objednal vraždu Silvie Volzovej. Vyšetrovanie vedie tím Gorila. Proti Ruskovi vypovedal Černák aj ďalší člen podsvetia, Miloš Kaštan. Obaja sú vo väzení, Černák si odpykáva doživotie.

Ruska zatkli v pondelok v nákupnom centre Eurovea. Jeho advokát Július Ševčík sa sťažoval na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pavol Rusko

Teraz najčítanejšie