Denník N

Pavol Rusko skončil v nemocnici po rozhodnutí o podaní návrhu na jeho väzbu

Pavol Rusko v nemocnici. Foto N - Tomáš Benedikovič
Pavol Rusko v nemocnici. Foto N – Tomáš Benedikovič

Pavol Rusko absolvoval rôzne vyšetrenia v sprievode policajtov. O jeho vzatí do väzby bude súd rozhodovať vo štvrtok o 16.00.

Bývalý minister hospodárstva Pavol Rusko skončil v stredu večer na urgentnom príjme v nemocnici na Kramároch. Po tom, čo prokuratúra oznámila, že sa rozhodla podať na súd návrh na vzatie Ruska do väzby, sa bývalý majiteľ televízie Markíza začal v cele policajného zaistenia na Račianskej ulici sťažovať na zdravotné problémy.

Polícia ho priviezla podvečer na Kramáre na urgentný príjem, kde ho videli viacerí zamestnanci nemocnice. Tam skonštatovali, že jeho stav nie je život ohrozujúci, a poslali ho na vyšetrenia do nemocnice v bratislavskom Starom Meste na Mickiewiczovej ulici. Rusko ešte večer absolvoval rôzne vyšetrenia v sprievode policajtov. Do cely ho odviedli pätnásť minút po polnoci.

Foto N – Tomáš Benedikovič

NAKA v pondelok obvinila Ruska, že si v roku 1997 u bossa vtedajšieho podsvetia Mikuláša Černáka objednal vraždu Silvie Volzovej. Vyšetrovanie vedie tím Gorila. Proti Ruskovi vypovedal Černák aj ďalší člen podsvetia, Miloš Kaštan. Obaja sú vo väzení, Černák si odpykáva doživotie.

Ruska zatkli v pondelok v nákupnom centre Eurovea. Jeho advokát Július Ševčík sa sťažoval na spôsob, akým to polícia robila, a ešte v utorok hovoril, že Rusko zatknutie neznáša dobre. „Myslím si, že toto zoberie každého, je to dosť nepríjemné, hlavne po dvadsiatich rokoch je to veľmi nepríjemné.“

Ševčík povedal, že nehovorí, že Ruskovo zadržanie bolo nezákonné, ale mohlo sa to podľa neho udiať aj tak, že sa policajti pozdravia Dobrý deň a povedia mu, aby išiel s nimi.

„Spôsob zadržania poznám iba z rozprávania Pavla Ruska, bola to skutočnosť, ktorá naňho tiež tak dosť zapôsobila, lebo to zadržanie neprebehlo jednoduchým spôsobom, slušným, netvrdím, že nezákonným, ale dosť sa ho to dotklo.“

Ševčík si myslí, že k takejto osobe by sa nemuselo postupovať „nátlakovým spôsobom“, apeloval by na jeho „spoločenské postavenie“.

O vzatí Ruska bude súd rozhodovať vo štvrtok o 16:00. Ráno to oznámil hovorca súdu. Výsluch Ruska bude neverejný a novinárom nebude umožnený ani vstup do budovy súdu, lebo v tom čase už býva zatvorená.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Pavol Rusko

Slovensko

Teraz najčítanejšie