Newsfilter: Fico už piští od šťastia z pomyslenia, že Ruskovi nevydržia nervy

Výber top informácií dňa dnes uzatvára Milan Šimečka vo svojich odkazoch otázkou, ako a či sa treba s extrémistami hádať.

Pavol Rusko, Pavol Paška a Robert Fico. Foto TASR

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Udalosti dňa vybral a komentoval Konštantín Čikovský

1. Prvý svedok sa zastal Ruska, ale o neho tu už nejde

Mafián Robert Lališ v pondelok podľa informácií Aktuality.sk poprel tvrdenia mafiána Mikuláša Černáka, na základe ktorých Pavol Rusko čelí vo väzbe obvineniu z 20 rokov starej objednávky vraždy jeho spoločníčky Sylvie Volzovej. Predchádzajúci dvaja svedkovia, tiež bývalí mafiáni z partie Mikuláša Černáka, vypovedali zhodne s bývalým šéfom. Lališova výpoveď, samozrejme, Ruska ešte zďaleka nezbavuje viny, ale patrilo by sa dať prezumpcii neviny aj v hlavách vyššiu váhu.

Ruskovi dôjde, čo je jeho úlohou. Nič to však nemení na tom, že Pavol Rusko ostáva vo väzbe a že už určite pochopil, ako by mohol byť užitočný. A ak náhodou nie, dnes mu to v rozhovore pre Plusku pripomenul premiér Robert Fico.

Bol by som rád, keby spieval. Poznáte môj názor na privatizáciu strategických podnikov a bol by som iba rád, keby už konečne niekto zaspieval,“ odpovedal Fico na otázku o špekulácii, že by Pavol Rusko mohol„začať spievať o privatizácii z čias druhej vlády Mikuláša Dzurindu“.

Fico má dobrý odhad, že ak v najbližších dňoch Rusko naozaj začne spomínať na časy privatizácie energetiky, v Smere budú plakať od slasti. Záporní hrdinovia v Ruskových spomienkach budú celkom určite aj Mikuláš Dzurinda, Ivan Mikloš, Daniel Lipšic a Penta.

Dzurinda preto, lebo s Ruskom stratil trpezlivosť a rád ho vytlačil z vlády.

Mikloš preto, lebo po vyhodenom Ruskovi bol niekoľko mesiacov zastupujúcim ministrom hospodárstva a neodpustil si komentáre o stave, v akom po ňom našiel ministerstvo.

Lipšica si Rusko vychutná, lebo je posledný významný predstaviteľ

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Kotleba

Pavol Rusko

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |