Denník N

Newsfilter: Fico už piští od šťastia z pomyslenia, že Ruskovi nevydržia nervy

Pavol Rusko, Pavol Paška a Robert Fico. Foto TASR
Pavol Rusko, Pavol Paška a Robert Fico. Foto TASR

Výber top informácií dňa dnes uzatvára Milan Šimečka vo svojich odkazoch otázkou, ako a či sa treba s extrémistami hádať.

Udalosti dňa vybral a komentoval Konštantín Čikovský

1. Prvý svedok sa zastal Ruska, ale o neho tu už nejde

Mafián Robert Lališ v pondelok podľa informácií Aktuality.sk poprel tvrdenia mafiána Mikuláša Černáka, na základe ktorých Pavol Rusko čelí vo väzbe obvineniu z 20 rokov starej objednávky vraždy jeho spoločníčky Sylvie Volzovej. Predchádzajúci dvaja svedkovia, tiež bývalí mafiáni z partie Mikuláša Černáka, vypovedali zhodne s bývalým šéfom. Lališova výpoveď, samozrejme, Ruska ešte zďaleka nezbavuje viny, ale patrilo by sa dať prezumpcii neviny aj v hlavách vyššiu váhu.

Ruskovi dôjde, čo je jeho úlohou. Nič to však nemení na tom, že Pavol Rusko ostáva vo väzbe a že už určite pochopil, ako by mohol byť užitočný. A ak náhodou nie, dnes mu to v rozhovore pre Plusku pripomenul premiér Robert Fico.

Bol by som rád, keby spieval. Poznáte môj názor na privatizáciu strategických podnikov a bol by som iba rád, keby už konečne niekto zaspieval,“ odpovedal Fico na otázku o špekulácii, že by Pavol Rusko mohol„začať spievať o privatizácii z čias druhej vlády Mikuláša Dzurindu“.

Fico má dobrý odhad, že ak v najbližších dňoch Rusko naozaj začne spomínať na časy privatizácie energetiky, v Smere budú plakať od slasti. Záporní hrdinovia v Ruskových spomienkach budú celkom určite aj Mikuláš Dzurinda, Ivan Mikloš, Daniel Lipšic a Penta.

Dzurinda preto, lebo s Ruskom stratil trpezlivosť a rád ho vytlačil z vlády.

Mikloš preto, lebo po vyhodenom Ruskovi bol niekoľko mesiacov zastupujúcim ministrom hospodárstva a neodpustil si komentáre o stave, v akom po ňom našiel ministerstvo.

Lipšica si Rusko vychutná, lebo je posledný významný predstaviteľ

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kotleba

Newsfilter

Pavol Rusko

Teraz najčítanejšie