Denník N

Newsfilter: Smer chce zrušiť Bžánovho sponzora, peniaze nám to nezachráni

1. Ako sa dá Bžánovi pokaziť jeho životný kšeft? 2. Súd oslobodil človeka, z ktorého Fico urobil vykričaný prípad. 3. Premiér možno otvorí dvere, ktoré sa mu budú ťažko zatvárať + krátke správy, citát dňa, status dňa, zaujímavé články, nový Shooty a odkaz Martina M. Šimečku.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Ako sa dá Bžánovi pokaziť jeho životný kšeft?

Minister hospodárstva Peter Žiga chce zrušiť štátnu akciovku MH Manažment.

„Je veľmi pravdepodobné, že navrhne prerozdeliť agendu MH Manažment a organizáciu pre jej nadbytočnosť zrušiť. Keďže je to zložitý proces, presný termín je možné ťažko určiť, ale mohlo by sa tak stať do konca volebného obdobia,“ napísal Žigov tlačový odbor.

K tomu dve poznámky:

1. Je to správna úvaha a treba ju dotiahnuť do konca.

2. Rovnako správna však bola už v roku 2015, keď MH Manažment vznikol ako nástupca FNM, ale vtedy to nikto zodpovedný nechcel priznať.

Čiže teraz ideme rušiť niečo, čo vôbec nemuselo vzniknúť. Keďže to vzniklo, výsledkom sú hlavne astronomické odmeny pre právnikov na čele s Radomírom Bžánom, pre ktoré celé vedenie MH Manažment prišlo o kreslá. Vedenie, ktoré má hlboké korene priamo v Smere.

Ako dobre vieme, Bžán uzatvoril s bývalým poslancom Smeru Branislavom Bačíkom zmluvu, vďaka ktorej si mohol zarobiť až 70 miliónov. Aktuálna dohoda znie, že zľaví na necelých 18 miliónov. No keby sa rozhodol trvať na vyššej sume, zmluva mu to umožňuje a mohol by sa súdiť. Zabránilo by tomu zrušenie MH Manažmentu? Vôbec nie.

Čo je v hre

MH Manažment je akciová spoločnosť, ktorá okrem iného

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie