Denník N

Reforma školstva viazne, ministerka Lubyová tvorí ďalšiu skupinu expertov

Ministerka školstva Martina Lubyová. Foto N – Peter Kováč
Ministerka školstva Martina Lubyová. Foto N – Peter Kováč

Učiace sa Slovensko odovzdali experti pred mesiacom. Ministerka teraz zostavuje ďalšiu expertnú skupinu. Bývalá členka reformného tímu Zimenová neverí, že sa reforma ešte uskutoční.

Reforma školstva stojí. Pred mesiacom expertná skupina odovzdala rozsiahly dokument o tom, čo sa má zmeniť v našom školstve. Odvtedy sa nič neudialo. Ministerka povedala, že v tejto podobe sa nedá použiť. A tak zostavuje ďalšiu skupinu expertov, ktorá má dokument prerobiť.

„V súčasnosti sa na ministerstve školstva vytvára expertná skupina, ktorej úlohou bude prepracovať autorský dokument Učiace sa Slovensko do podoby národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania,“ napísal tlačový odbor ministerstva.

Ministerka už oslovuje expertov z rôznych oblastí a organizácií, zloženie expertnej skupiny by malo byť známe do konca tohto mesiaca. V skupine by mali byť experti z externého prostredia aj zamestnanci ministerstva. Lubyová chce pri príprave dokumentu spolupracovať aj s autormi toho pôvodného, teda s tímom, ktorý fungoval na ministerstve za bývalého ministra Petra Plavčana (nominant SNS).

Viacerí autori o tom však ešte nevedia, ministerstvo ich s ponukou neoslovilo. „Ministerka ma neoslovila,“ hovorí jeden z autorov Učiaceho sa Slovenska, Vladimír Burjan, a dodáva, že to ani neočakáva.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie