Denník N

Vo Švédsku bežné, vo Francúzsku nemožné. Francúzi podpisujú petíciu za predĺženie otcovskej dovolenky

Ilustračné. Foto - Fotolia
Ilustračné. Foto – Fotolia

Otcovia vo Francúzsku chcú so svojimi deťmi stráviť viac ako 11 dní. Prezidentovi poslali petíciu, ktorou žiadajú predĺženie otcovskej dovolenky na šesť týždňov.

V štokholmskom múzeu moderného umenia sedí na lavičke medzi obrazmi otec s dvomi deťmi. Starší chlapec si listuje v katalógu a mladší sa s cumľom v ústach obzerá. Na slovenské pomery skôr ojedinelá scéna je v Škandinávii, naopak, celkom bežná. Kdekoľvek v Štokholme návštevník zo strednej Európy možno prekvapene zistí, že kočíky tam tlačí viac mužov ako žien.

„Väčšina mojich priateľov, ktorí sa nedávno stali rodičmi, si podelili rodičovské povinnosti,“ povedal pre Denník N Švéd Olaf Samuelson. „Môj kamarát odišiel na šesťmesačnú rodičovskú dovolenku a jeho partnerka si vzala 12-mesačnú. Takto si to podelili.“

Vo Švédsku totiž platí rovnosť pohlaví, pričom každý z rodičov môže stráviť s dieťaťom 240 zo 480 dní (16 mesiacov) rodičovskej dovolenky. V súčasnosti Švédi čerpajú takmer štvrtinu z celkovej rodičovskej dovolenky a s deťmi sú doma minimálne tri mesiace.

Úplne iná situácia je vo Francúzsku, kde sa tisíce mužov podpisujú pod petíciu za rozšírenie otcovskej dovolenky. Podporil ju spisovateľ David Foenkinos, karikaturista Renald Luzier z časopisu Charlie Hebdo, zvaný Luz, bývalý francúzsky futbalista Vikash Dhorasoo či raper Oxmo Puccino.

Doma bez platu alebo rovno do práce

Petíciu adresovanú prezidentovi Emmanuelovi Macronovi a jeho ministrom podpísalo 58-tisíc mužov. Všetci žiadajú predĺženie 11-dňovej otcovskej dovolenky na šesť týždňov. Chcú tiež, aby bola zo zákona povinná. Tak by sa zabránilo šikane zamestnancov, aby sa čím skôr vrátili z otcovskej dovolenky.

„V súčasnosti je otcovská dovolenka vo Francúzsku zákonne obmedzená na 11 dní,“ píše sa v petícii. „V praxi to znamená, že menej ako dva týždne si druhý rodič vezme dovolenku… a potom sa vráti späť do práce… nezáleží na tom, či je pôrod traumatizujúci, či je dieťa stále v inkubátore, ani na tom, či sa mama dokáže o dieťa postarať, alebo nie. Tento odchod je často ťažký pre oboch rodičov.“

Pod petíciu sa podpíše aj Robin Genetier, ktorý 11-dňovú otcovskú dovolenku považuje za príliš krátku. „Práca mi nedovoľuje zobrať si viac dovolenky, inak by som zostal doma bez platu,“ povedal pre Denník N.

Vlani, keď sa mu narodilo dieťa, sa po troch dňoch musel vrátiť do práce. „Myslím si, že otec tak prichádza o mnoho dôležitých chvíľ so svojím dieťaťom, o blízky vzťah a nestihne sa naučiť všetko dôležité, aby odbremenil matku o časť povinností.“

Prieskum, na ktorý sa odvoláva Le Parisien, ukázal, že 40 percent žien je presvedčených, že narodením dieťaťa sa zmenil ich život, v porovnaní so šiestimi percentami mužov. A 22 percent opýtaných žien tiež uviedlo, že po pôrode museli obmedziť čas strávený v práci, v porovnaní so šiestimi percentami mužov.

V rovnakom prieskume 71 percent mužov uviedlo, že sa postoj ich zamestnávateľa k ich práci s príchodom dieťaťa nezmenil, čo je úplne opačné vnímanie, aké mali ženy. Môže za to hlavne nerovnomerné rozdelenie rodičovských povinností medzi matku a otca, ktoré podľa odborníkov bráni profesionálnemu rozvoju žien.

„Jedenásťdňová otcovská dovolenka je minimum, keď má muž zostať doma, aby prevzal na seba úlohu a pomohol tak žene, aby nebola prepracovaná. Otec musí byť prítomný od prvej minúty, pretože je súčasťou páru,“ povedal Genetier. „Keď sa človek rozhodne mať deti, najmenej, čo by mal robiť, je, že s nimi bude tráviť svoj čas.“

Rodičovská dovolenka vo svete. Zdroj – multiculturalbaby.com

Otcovská dovolenka na Slovensku neexistuje

Vládu Emmanuela Macrona už začiatkom roka vyzval francúzsky think-tank, aby zaviedla platenú otcovskú dovolenku alebo ju predĺžila na šesť týždňov. OFCE (Francúzske pozorovateľské centrum pre ekonomické otázky) uviedlo, že zmena by viedla k väčšej rovnosti na pracovisku. Ich správa tiež uvádza, že dokonca aj v prípade, že by k došlo k takejto zmene, mnoho mužov by si radšej zvolilo prácu pred časom s dieťaťom.

Počas prezidentskej kampane za predĺženie otcovskej dovolenky na šesť týždňov bojoval hlavne kandidát socialistov Benoît Hamon. Macron sa tiež vyslovil za predĺženie, nič konkrétnejšie však nenavrhol.

Francúzsko je krajinou s najštedrejšími podmienkami rodičovskej dovolenky na svete, mnohí otcovia sa však obávajú, že ak by si vybrali dlhú dovolenku, ohrozili by svoju kariéru. Ide predovšetkým o mužov, ktorí majú vyššie príjmy, ako je priemer.

Kým Francúzi si môžu vziať 11-dňovú plne platenú otcovskú dovolenku a v prípade narodenia niekoľkých detí 18-dňovú, na Slovensku otcovská dovolenka neexistuje.

V máji sa to pokúsila zmeniť poslankyňa Simona Petrík, ale v parlamente jej návrh nepodporili. Podľa francúzskeho ministerstva sociálnych vecí však otcovskú dovolenku vlani využilo len 70 percent otcov.

Slovenky môžu zostať s dieťaťom 34 týždňov na materskej dovolenke. Tá je hradená vo výške 65 percent ich platu. Francúzky zas môžu odísť na materskú dovolenku najviac na 16 týždňov, pričom od štátu dostávajú peniaze v 100-percentnej výške platu.

Šestnásť týždňov na materskej dovolenke sa môže predĺžiť na 26, ak žena porodila dvojičky alebo má doma druhé dieťa. Materská dovolenka je povinná, počet dní pred a po pôrode sa môže meniť na základe dohody so zamestnávateľom.

„Myslím si, že štyri mesiace materskej dovolenky sú nedostatočné, aspoň pre základné potreby dieťaťa a matky,“ povedala pre Denník N Morgane Bionová, ktorá je na materskej dovolenke. „Mnohé matky by chceli dojčiť dlhšie ako počas prvých mesiacov dieťaťa, čo je dosť komplikované, keď musia nastúpiť do práce.“

Bionová si tiež myslí, že ak by jej partner mohol zostať doma dlhšie než len prvých jedenásť dní, bolo by to dobré pre dieťa aj pre neho.

„Môj partner sa budí v noci najmenej trikrát, keďže naše dieťa dojčím každé tri, štyri hodiny,“ vysvetľuje Bionová. „Je to pre neho veľmi ťažké, pretože chodí do práce a veľmi sa nemôže vyspať. Počas dňa mi tiež veľmi nemôže pomôcť, napríklad s nákupom, lebo má iné pracovné povinnosti.“

Autori petície tvrdia, že predĺženie otcovskej dovolenky by viedlo k väčšej rovnosti medzi mužmi a ženami. Podľa nich by to povzbudilo mužov, aby sa zapájali do výchovy svojich detí od prvých týždňov a zmiernili tak zaťaženie žien a vplyv materstva na kariéru žien.

Muži sa boja, že dovolenkou ohrozia svoju kariéru

Podľa štúdie Medzinárodnej organizácie práce sú na tom francúzski otcovia ešte pomerne dobre. Otcovská dovolenka je platená 14 dní vo Venezuele a v Austrálii, 54 dní vo Fínsku a tri mesiace na Islande, ale žiadnu otcovskú dovolenku nemajú Nemci ani Američania.

Jeden deň otcovskej dovolenky majú v Saudskej Arábii a v Taliansku, dva dni v Grécku, Luxembursku a v Holandsku, tri dni v Alžírsku a v Tanzánii.

V roku 2014 uznávalo platenú otcovskú dovolenku 71 krajín.

Francúzska vláda v tom istom roku predstavila návrh takzvanej zdieľanej rodičovskej dovolenky, ktorý mal mužov podporiť v tom, aby zostávali doma so svojimi deťmi. Neskoršia štúdia však ukázala, že spomedzi pol milióna rodičov ročne, ktorí využili výhody rodičovskej dovolenky, bolo len 18-tisíc mužov.

Iná štúdia vykonaná francúzskou vládou zas ukázala, že iba dve percentá mužov, ktorí sa zapojili do prieskumu, sa rozhodli vziať si neplatenú rodičovskú dovolenku v roku 2013. Mnohí z nich hovorili o strachu zo straty zamestnania a ohrozenia kariéry, iní sa obávali, že nebudú môcť kariérne postupovať.

Správa Organizácie pre ekonomickú kooperáciu a rozvoj z mája minulého roka ukázala, že 45 percent otcov vo Francúzsku nevyužilo výhody rodičovskej dovolenky, aj keď to zahŕňalo príjem, s tým, že v prieskume uviedli, že ich to nezaujíma.

Úplne odlišná situácia je v Škandinávii a v Portugalsku, kde sú otcovia oveľa viac motivovaní, aby odchádzali na rodičovskú dovolenku, a robia tak bez strachu, že by prišli o prácu či vlastnú kariéru.

V Nórsku napríklad rodičovská dovolenka trvá v priemere jeden rok – 46 týždňov je plne platených v stopercentnej výške platu a 56 týždňov z 80 percent. Desať týždňov strávi s dieťaťom mama a desať týždňov otec, pričom zvyšné týždne si rodičia rozdelia. Rovnako v Portugalsku rodičovská dovolenka trvá najmenej 120 dní a je plne platená, najviac 150 dní je platených 80 percentami z platu. Rodičovská dovolenka sa môže predĺžiť o mesiac, keď si ten čas podelia obaja rodičia.

Teraz najčítanejšie