Denník N

Ministerka školstva: Definujte mi, čo sú konšpirácie. Neviem, čo sú ilumináti, neštudovala som to (+video)

Ministerka školstva jasne neodsúdila šírenie konšpirácií, ku ktorému prispieval aj Lukáš Machala.

Ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) sa vyhýba odpovedi na to, čo sú konšpirácie. O tejto téme opäť odmietla diskutovať v deň, keď vláda odvolala jej najvyššieho úradníka Lukáša Machalu z SNS. Poradca šéfa SNS Andreja Danka viackrát šíril konšpirácie na Facebooku, napríklad aj o tom, že ilumináti ovládajú svet.

Keď sa Lubyovej novinári pýtali, či tak ako Machala verí, že svet ovládajú ilumináti, jasne neodpovedala. „Neviem poriadne, kto sú ilumináti, snažím sa vyjadrovať k profesionálnym záležitostiam,“ povedala. Jasne sa nevyhranila ani k šíreniu konšpirácií.

O Machalovi zdržanlivo

Ministerka je nestraníčka, ktorú do funkcie navrhla SNS a Machala k nej na ministerstve prišiel ako človek s krytím strany. K jeho osobe sa preto nechcela veľmi vyjadrovať a platí to aj v situácii, keď sa jej podarilo presadiť svoju predstavu o riadení ministerstva a Machala po mesiaci odchádza opäť robiť poradcu Andrejovi Dankovi.

„V médiách, akademickej obci a verejnosťou nie je definované, čo je konšpirácia,“ odpoveda Lubyová a pokračovala. „Konšpirácia sa stáva predmetom vedeckého skúmania, každý politológ, novinár a možno aj politik operuje niekde na rozhraní medzi informáciami, ktoré sú dané, ktoré sú utajované, a tým, čo sa domnieva. A teraz mi vy definujte, čo je konšpirácia, a keď mi to zadefinujete, tak sa k tomu vyjadrím,“ povedala ministerka novinárom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie